Sam and Max Save The World Remastered to odświeżona wersja klasycznej przygodówki, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. Według twórców, to projekt, na który fani nie wiedzieli, że czekają, dopóki o nim nie usłyszeli. I cóż, jest w tym sporo racji, bo o niektórych grach po prostu się zapomina, a szkoda. Takim przykładem może być właśnie seria z psem i królikiem w głównych rolach.

Sam and Max Save The World

Istnieją takie tytuły, do których już się nie wraca. Niektóre przygodówki typu point-and-click są tego doskonałym przykładem. W końcu podąża się tam z góry utartą ścieżką i znając oraz pamiętając wszystkie zagadki, trudno odczuwać dużą satysfakcję z gry. Jednak czasem warto wrócić do podobnych produkcji, a szczególnie wtedy, kiedy ogrywało się je dobrych kilkanaście lat temu. Tak może być z odświeżoną wersją pierwszej części serii Sam and Max. Opisywany tutaj remaster dotyczy gry, która pierwotnie ukazała się pod tytułem Sam and Max: Season One i ma zawierać wszystkie epizody, które się wtedy pojawiły.

Do tego dojdzie oczywiście poprawiona oprawa graficzna, nowe utwory muzyczne oraz możliwość grania z wykorzystaniem kontrolerów. Tytuł wyceniono na 71,99 złotych, choć jeżeli posiada się jeszcze oryginał, remaster na Steam będzie można kupić o połowę taniej. Za odświeżenie tej kultowej dla wielu produkcji, odpowiada studio Skunkape Games. Jednak dostało ono błogosławieństwo od samego twórcy postaci, czyli Steve’a Purcella. Postać psa detektywa oraz jego współpracownika po raz pierwszy pojawiła się na kartach komiksu, a dopiero później trafiła na rynek gier wideo oraz do telewizji. Za gry odpowiadało wtedy studio Telltale Games. To samo, które dało graczom produkcje oparte na takich hitach, jak The Walking Dead czy Batman.

Zobacz też: Do Xbox Game Pass Ultimate trafiły właśnie gry od EA.

Zapewne wielu graczy chętnie powróci do tego dziwnego świata, który na każdym kroku zaskakiwał. Dodajmy do tego wyjątkowe poczucie humoru, a dostaniemy produkcję, którą warto sobie przypomnieć.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.