Data premiery Far Cry 6 została niestety przesunięta. Pierwotnie tytuł miał pojawić się w lutym przyszłego roku, ale może się okazać, że w ogóle nie trafi na rynek w 2021. To może lekka przesada, ponieważ Ubisoft nie podało konkretów, a jedynie zostawiło sobie okienko czasowe. Tylko, że to okienko czasowe jest na tyle długie, że na Far Cry 6 może przyjść nam poczekać bardzo, bardzo długo.

Data premiery Far Cry 6 przesunięta

Ubisoft ma teraz dość pracowity okres. Z jednej strony premiera Watch Dogs Legion, a za chwilę na rynku pojawi się kolejny Assassin’s Creed. Można więc powiedzieć, że w firmie dobrze się dzieje, ale to nie przełoży się na rychłą premierę kolejnego Far Cry. Firma przełożyła bowiem premierę Far Cry 6 na kolejny rok fiskalny, czyli na okres od kwietnia 2021 do marca 2022. Oczywiście nikt nie zakłada, że na kolejną odsłonę serii przyjdzie nam poczekać aż do 2022 roku, ale nie da się tego niestety wykluczyć. W oświadczeniu twórców, które pojawiło się na Twitterze, także nie podano żadnych konkretów. Wiadomo tylko, że developer dostał więcej czasu na doszlifowanie swojej produkcji. Do tego dochodzą oczywiście problemy z pracą, która teraz odbywa się zdalnie. To także sporo opóźnia.

I choć data premiery Far Cry 6 jest jeszcze tajemnicą, to tytuł ma być najambitniejszym z całej serii. Dodatkowy czas może mu się więc tylko przysłużyć, choć to wielka szkoda, że nie pojawi się na rynku tak, jak zaplanowano. Ostatnio poinformowano o przesunięciu premiery Cyberpunk 2077, ale to nie ostatni z tytułów, na który graczom przyjdzie poczekać dłużej. Kolejnym będzie Rainbow Six Quarantine. Tytuł pod skrzydłami Ubisoftu również przeniesiony został na kolejny rok fiskalny.

Zobacz też: Opóźnione premiery gier – czasem fani czekali nawet 15 lat na produkcję.

Gracze mogą jedynie trzymać kciuki, żeby prace nad wyczekiwanymi przez nich grami, przebiegały dalej bez większych zakłóceń. Tego przewidzieć się jednak nie da.

Źródło: Ubisoft / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.