Nowa rozgrywka z Demon’s Souls prezentuje w pełni to, co będzie potrafiła nowa konsola Sony, czyli PlayStation 5. Warto na wstępie zaznaczyć, że nie jest to tytuł tworzony przez From Software, czyli pierwotnego developera. Za nową wersję zabrało się bowiem Bluepoint Games, ale kolejny fragment gameplay-u pokazuje, że remake zapowiada się wybornie.

Rozgrywka z Demon’s Souls na PlayStation 5

Nie jest jeszcze jasne, czy nowa wersja kultowej gry, pojawi się na PlayStation 4. Patrząc jednak na to, jak mocno Sony promuje tytuł przy okazji nowej konsoli, jest to raczej wątpliwe. Premiera Demon’s Souls odbędzie się na kilka dni przed tym, jak PlayStation 5 zawita do Polski, a konkretniej 12 listopada. Oznacza to, że przez kilka dni będzie można patrzyć się na pudełko, jeżeli ktoś załapał się na pre-order samej konsoli. Sprzęt okazał się ogromnym sukcesem Sony i jeżeli ktoś nie zdecydował się na zamówienie go w przedsprzedaży, musi czekać na „drugi rzut”. Można też spróbować „upolować” konsolę w dniu premiery w którymś ze sklepów, ale to też może być problematyczne.

Bluepoint Games specjalizuje się w remakach, więc o jakość produkcji mogliśmy być spokojni. Firma na swoim koncie ma już m.in. kolekcję Uncharted czy ostatnio Shadow of the Colosus. Remake dzieła od From Software będzie jednym z tytułów startowych nowej generacji, więc musiał być przygotowany najlepiej, jak to tylko możliwe. Twórcy tej wersji zapewniają jednak, że trzymali się oryginału tak mocno, jak to tylko możliwe. Jeżeli więc ktoś ogrywał produkcję jeszcze na PlayStation 3, to tutaj największą zmianą będzie sam jej wygląd. A wygląda ona fenomenalnie, bo nowa rozgrywka z Demon’s Souls pokazuje, że produkcje na PlayStation 5 będą wyglądały zjawiskowo.

Zobacz też: Gry, na których premierę czekaliśmy zbyt długo.

Tytuł będzie można uruchomić w dwóch trybach – Cinematic Mode (rozdzielczość 4K i 30 kl./s) oraz Performance Mode (dynamiczne 4K i 60 kl./s). Niestety, ale produkcja do tanich nie należy. Za wersję pudełkową zapłacimy bowiem 349 złotych.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.