God of War na PS 5 będzie jednym z tytułów, do którego dostaną dostęp gracze posiadający abonament PS Plus. To w ramach kolekcji najważniejszych gier z PlayStation 4 i jednocześnie coś w rodzaju prezentu dla wspierających Sony. Zapewne spora część graczy ma już jednak dzieło od Santa Monica Studio u siebie w domu i sprawdzi, jak gra będzie prezentowała się na nowej generacji. Teraz na ten temat wiemy już trochę więcej.

God of War na PS 5

Wiemy już, że prawie wszystkie tytuły z PlayStation 4, będą działały na PlayStation 5. Sony o tym poinformowało stosunkowo niedawno, ale dostaliśmy także informacje o tym, że niektóre z tytułów będą wymagały stosownych poprawek. Tak, by wszystko działało poprawnie na PlayStation 5. Niektórzy producenci już ten proces zaczęli, co sprawiło, że ekrany ładowania na PlayStation 4 uległy znacznemu skróceniu. Wygląda też na to, że Santa Monica Studio także jest już gotowe na premierę PlayStation 5. Na Twitterze firma bowiem potwierdziła, że ich ostatni tytuł będzie w stanie utrzymać 60 klatek na sekundę.

Czy to oznacza, że God of War na PS 5 będzie wyglądał o wiele lepiej, niż na PlayStation 4? Niestety, ale niekoniecznie tak musi być. Warto tutaj przypomnieć, że na podstawowej wersji konsoli, tytuł utrzymywał 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p. Na konsoli PlayStation 4 Pro była możliwość uruchomienia gry w dwóch trybach – w rozdzielczości 4K oraz z właśnie 60 klatkami na sekundę, ale już w Full HD. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że to 60 kl./s nie było stałą wartością na PlayStation 4 Pro. Są więc spore szanse na to, że God of War na PS 5 będzie taką wartość miał już na stałe.

Zobacz też: Facebook także wchodzi w strumieniowanie gier.

Oczywiście nie ma co oceniać nowej generacji, patrząc przez pryzmat gier z poprzedniej. Zmiana może być widoczna najbardziej dla tych, którzy grali na zwykłej wersji konsoli. Dodatkowo poinformowano o tym, że będzie można przenieść bez trudu zapis z gry na nową generację. I to także z God of War III Remastered.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.