ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
czas ładowania gier na PS 4

Czas ładowania gier na PS 4 ulega skróceniu – nowe łatki ulepszają produkcje

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Czas ładowania gier na PS 4 zależy od wielu czynników, a m.in. od tego, jak duża jest konkretne produkcja. Im więcej elementów trzeba wczytać, tym gracze dłużej muszą patrzeć na ekran telewizora. Jednak możliwe, że niedługo to się zmieni, bo pojawiają się nowe łatki, które czas wczytywania znacznie przyśpieszają.

Czas ładowania gier na PS 4

Ostatnio pojawiła się nowa aktualizacja (wersja 1.11) do The Last Of Us Remastered na PlayStation 4, która okazała się przynosić całkiem przyjemną nowość. Otóż wygląda na to, że wraz z nową łatką, znacznemu skróceniu uległy ekrany ładowania gry. Każdy, kto grał w The Last Of Us Remastered na konsoli Sony wie, że trzeba było sporo czasu poczekać, aż przejdzie się przez ekran ładowania. Filmy umieszczone na Twitterze i YouTube pokazują, że zamiast półtorej minuty, ten czas skrócono do zaledwie kilkunastu sekund. Dotyczyć ma to nie tylko pierwszego etapu ładowania gry, ale także tych kolejnych, a w tym po śmierci któregoś z bohaterów.

Czas ładowania gier na PS 4 nie został skrócony tylko w produkcji od Naught Dog. Ponoć o wiele szybciej wczytuje się teraz Until Dawn, a i Ghost of Tsushima ma działać pod tym względem znacznie lepiej. Widać więc, że producenci przygotowują się już pod kolejną generację, czyli PlayStation 5. Tam produkcje mają wczytywać się niemal automatycznie, a to wszystko za sprawą nowych dysków SSD i większej mocy obliczeniowej całej konsoli. Prawie wszystkie produkcje, które działają na PlayStation 4, mają także działać na PlayStation 5, ale będą wymagały uaktualnienia. I wygląda na to, że te proces właśnie się zaczyna, a zyskują na tym osoby, które nie zamierzają przesiadać się na nową konsolę, a korzystać z tej, co mają.

Zobacz też: Honor Watch GS Pro pojawił się w Polsce i to w świetnej cenie.

Niewykluczone, że czas ładowania gier na PS 4 będzie jeszcze ulegał skróceniu, a przynajmniej w kolejnych produkcja, które łatek jeszcze nie dostały. I to może cieszyć, choć w tym przypadku trochę szkoda, że gracze musieli na tego typu aktualizacje czekać latami.

Źródło: Twitter / YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy