Nowy wygląd PS Store dopasowany został do tego, jak prezentuje się konsola PlayStation 5. Jest o wiele jaśniej, niż było dotychczas. Jest także o wiele przejrzyściej, bo tytuły zostały wyraźnie wyodrębnione i zniknęło gdzieś poczucie, że przeglądarkowa wersja sklepu Sony powstała w latach 90.

Nowy wygląd PS Store

Nowy wygląd PS Store
Nowy wygląd PS Store

Oczywiście nowy wygląd PS Store nie każdemu musi przypaść do gustu, ale przebudowa była konieczna od dawna. Razem ze sklepem zmieniono także wygląd głównej witryny PlayStation, a wszystko razem jest teraz spójne. Można powiedzieć, że Sony postawiło na wygląd „kafelkowy”, czyli duże i wyraźne odcięcie się od tego, co znaliśmy wcześniej. Wchodząc w konkretny tytuł od razu widać, czego można się spodziewać. Widzimy do ilu graczy może uczestniczyć w rozgrywce online czy jakie dodatki cyfrowe są w konkretnej wersji. Łatwiej też wybierać wersje cyfrowe, które są wyraźnie od siebie odróżnione. Można więc spokojnie powiedzieć, że przejrzystość to coś, co przyświecało projektantom strony. Czy to się w pełni udało, to każdy będzie musiał już ocenić sam.

Przy tytułach podano także informacje, jak ma wyglądać obsługa gier z PlayStation 4 na PlayStation 5. Większość tytułów będzie wymagała dodatkowej aktualizacji, która jest po stronie twórców, a nie Sony. Może się więc zdarzyć tak, że część z gier będzie miało problemy z działaniem. To okaże się tak naprawdę dopiero po premierze konsoli, która w naszym kraju zapowiedziana została na 19 listopada. Przy okazji premiery nowej wersji sklepu Sony, możemy także spojrzeć na niektóre ceny gier na nową generację. Wersje cyfrowe nigdy do tanich nie należały, a przynajmniej nie kiedy mówimy o tytułach AAA.

Zobacz też: Tak wygląda Tom Holland jako Nathan Drake.

Za Demon’s Souls przyjdzie nam zapłacić 339 złotych, a mówimy tutaj o „gołej” wersji gry. Wersja Deluxe to już 429 złotych, które zniknie nam z kieszeni. Jednak nie wszystkie tytuły będą kosztować powyżej 300 złotych. Za podstawową wersją Far Cry 6 zapłacimy 289 złotych, a nowy Spider-Man: Miles Morales będzie nas kosztował 249 złotych.

Źródło: PS Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.