Ubisoft Connect to coś, na co wielu graczy czekało od bardzo dawna. Cross-play, czyli możliwość grania online na różnych platformach to coś, co nie jest jeszcze szeroko dostępne. Wiele zależy od konkretnej produkcji, ale wygląda na to, że niedługo wiele się w tej kwestii zmieni. Ubisoft stworzył bowiem jeden wielki ekosystem, który pozwoli graczom na swobodne przeskakiwanie między platformami.

Ubisoft Connect

Czasem jest tak, że posiadamy w domu zarówno komputer do gier, jak i konsolę. Do tej pory nie było możliwości przenoszenia save-ów pomiędzy platformami, ale Ubisoft Connect to zmieni. Jednak jak wynika z informacji, które firma umieściła na stronie, dotyczyć ma to jedynie nowych i nadchodzących produkcji (Hyper Scape, Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising, Riders Republic). Postępy z gier będą bowiem zapisywane w Connect, więc będzie można z wykorzystaniem usługi spokojnie przerzucić się na inną platformę. Nie wiadomo, co z tytułami, które już są na rynku, ale niewykluczone, że taka możliwość pojawi się w przyszłości. Byłoby miło.

Funkcja cross-play, czyli możliwość grania w te same tytuły online na różnych platformach, także ma się pojawić, choć jeszcze Ubisoft nie przedstawił szczegółów w tej kwestii. Zapewne więcej dowiemy się już po samej premierze Ubisoft Connect, która została przewidziana na 29 października. To jednak bardzo ważny ruch ze strony producenta, bo pokazuje, że multiplatformowość staje się bardzo ważna na rynku. To coś, co od jakiegoś już czasu pokazuje Microsoft. Tutaj także mówimy o konsolach oraz PC-tach.

Zobacz też: Delux Ski Jump 4 powraca i przynosi wyczekiwaną nowość.

Cross-play oraz cross-save to krok w dobrą stronę, który pokazuje, że przyszłość grania może wyglądać inaczej. Gracze mają teraz dostęp do kilku platform i nie będą musieli zastanawiać się, czy grać dalej na konsoli czy na PC. Teraz będą mogli to robić tak, jak im wygodnie. Nie wiadomo jednak, co z trofeami i osiągnięciami. Wypadałoby jednak, żeby te także dało się przenosić między platformami. Do korzystania z usługi potrzebne będzie konto Ubisoft.

Źródło: Ubisoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.