ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kingdom New Lands za darmo

Amnesia: A Machine for Pigs i Kingdom New Lands za darmo w Epic Games Store

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Od wczoraj w Epic Games Store można pobrać kolejne bezpłatne produkcje. Zastąpiły one Rising Storm 2: Vietnam i ABZU. O ile gier tych nie można nazwać słabymi, to trzeba mieć na uwadze, że do hitów im daleko. Przez kilka następnych dni będziecie mogli dodać do swojej biblioteki za darmo Amnesia: A Machine for Pigs oraz Kingdom New Lands. Każda z nich reprezentuje zupełnie inny gatunek i ciężko określić, która z nich jest lepsza. Najlepiej sprawdzić obie.

Udostępnione za darmo Amnesia: A Machine for Pigs i Kingdom New Lands, to horror i strategia

Amnesia: A Machine for Pigs jest grą, która ma za zadanie utrzymanie gracza w napięciu. Ten survival horror miał swoją premierę w 2013 roku i średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 72/100. Twórcy przenoszą gracza do 1899 roku. Miejscem akcji jest Londyn a głównym bohaterem – Oswald Mandusa. Jego zadaniem jest nie tylko walka z potworami (jak na horror przystało), ale także rozwiązywanie zagadek. Nie są one przesadnie trudne i gracz bardziej skupia się na tym skąd wyskoczy kolejny przeciwnik, niż co zrobić, aby ukończyć konkretne zadanie. Kingdom: New Lands to zupełnie inna „bajka”. Mamy bowiem do czynienia ze strategią z elementami RPG. Grafika obfituje w duże piksele i zdecydowanie kierowana jest do fanów retro. Średnia ocena we wspomnianym już serwisie wynosi 71/100. Niech nie zwiedzie was uboga oprawa graficzna. Nie jest to tytuł, który ukończycie w godzinę. To naprawdę rozbudowana strategia, która powinna zapewnić około 8-10 godzin świetnej zabawy.

Zobacz także: Unreal Engine trafi do elektrycznego Hummera – Epic Games otwiera się na nowy rynek

Tak jak wspomniałem Amnesia: A Machine for Pigs oraz Kingdom New Lands pojawiły się na liście bezpłatnych gier w sklepie Epic już wczoraj. Na dodanie ich do biblioteki macie czas do czwartku, 22 października. Jeżeli to zrobicie – zaoszczędzicie w sumie ponad 100 złotych. W przyszłym tygodniu na listę bezpłatnych gier ma trafić Costume Quest 2 oraz Layers of Fear 2. Pozostaje mieć nadzieję, że tak właśnie się stanie i lista nie zostanie odchudzona w ostatniej chwili.

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer, GameSpot, The Chinese Room, Noio, Metacritic

Sprawdź najnowsze wpisy