ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
recenzje Age of Empires

Pojawiły się pierwsze recenzje Age of Empires III: Definitive Edition – czy jest na co czekać?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

I chociaż trudno w to uwierzyć, to premiera ostatniej części Age of Empires miała miejsce w 2005 roku. Od tamtego czasu, gatunek gier RTS stracił na popularności, a twórcy poprzestali tworzyć strategie czasu rzeczywistego. Jednak za sprawą Microsoftu, RTS-y ponownie wróciły do łask, bowiem firma odświeżyła wszystkie części popularnego Age of Empires. Już dzisiaj będziemy mogli zagrać w Age of Empires III: Definitive Edition, a jej recenzje pojawiły się już w sieci.

Recenzje Age of Empires III: Definitive Edition pojawiły się w sieci. Czy jest to dobry remaster klasycznego RTS-a?

recenzje Age of Empires

Czy odnowiona wersja jest tak samo udana jak poprzednie części? Patrząc na recenzje, które pojawiły się w sieci, można stwierdzić, że Age of Empires III: Definitive Edition to udany remaster oryginalnej wersji. Recenzenci zaznaczają, że jest to po prostu stare, dobre Age of Empires, w którym poprawiono jednak dużo rzeczy w stosunku do pierwotnego wydania. Jak na remaster przystało, mamy tutaj do czynienia z odnowioną warstwą graficzną. Twórcy zadbali o nowe tekstury i grafiki przygotowane z myślą o rozdzielczości 4K. Zmian doczekał się również interfejs, który trzeba było dostosować do wyższych rozdzielczości. Zwolennicy klasycznego UI będą zadowoleni, ponieważ przy pierwszym uruchomieniu gry zostajemy zapytani, jaki interfejs preferujemy. Ulepszenia doczekało się również AI, jednak nie obyło się bez błędów. Z recenzji wynika, że jednostki mają czasami duże problemy ze znalezieniem właściwej ścieżki, a walka nie należy do najtrudniejszych.

Zobacz też: Doom na kalkulatorze zasilanym przez… ziemniaki. Pogratulować wytrwałości

recenzje Age of Empires

Oceny Age of Empires III: Definitive Edition

  • Metacritic – 79/100 na podstawie 21 opinii,
  • PCGamesN – 7/10,
  • ScreenRant – 4/5,
  • Windows Central – 4,5/5,
  • God is a Geek – 8,5/10,
  • Gaming Trend – 75/100.

Jak więc widzicie, recenzje Age of Empires III: Definitive Edition pokazują, że jest to całkiem udany remaster. Oczywiście nie wszystko jest idealne, jednak deweloperzy mogliby brać przykład. Wszystko wskazuje na to, że odnowiona wersja „trójki” przyniesie równie dużą ilość zabawy co wersja z 2005 roku. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w podboju Ameryki, to grę można kupić na platformie Steam lub sklepie Microsoftu. Oczywiście jeśli macie wykupioną usługę Xbox Game Pass na PC to będziecie mogli zagrać w Age of Empires III: Definitive Edition w ramach abonamentu.

Źródło: Opracowanie własne

Sprawdź najnowsze wpisy