ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sonic 2 za darmo Steam

Sonic The Hedgehog 2 za darmo na platformie Steam

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Steam w przeciwieństwie do Epic Games Store nie oferuje bezpłatnych gier co tydzień. Jednak raz na jakiś czas trafia się promocja, w której można dodać do swojej biblioteki jakąś produkcję zupełnie za darmo. Właśnie trafiła się taka okazja. W dodatku nie chodzi o jakiś mało znany tytuł a o Sonic The Hedgehog 2. Świetny klasyk, w który z przyjemnością zagrają odrobinę starsi gracze. Szczególnie ci, którzy pamiętają jeża z pierwszych konsol Segi.

Sonic The Hedgehog 2 jest dostępny za darmo już teraz

Pierwotnie gra ukazała się na konsolach firmy Sega w 1992 roku. Posiadacze komputerów PC musieli jednak poczekać aż do 2011 roku, aby zagrać w Sonic The Hedgehog 2 bez używania emulatorów. To właśnie wtedy gra trafiła na platformę Steam. Co odróżnia remaster od pierwowzoru? Naturalnie grafika. Została poprawiona, lecz na szczęście zachowano klasyczny pikselowy styl. Zagracie więc w znacznie wyższej rozdzielczości, ale z zachowaniem ducha Segi Mega Drive. Dźwięk także został dostosowany do obecnych standardów. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym momencie. Druga część Sonica nie jest grą łatwą. Z każdym kolejnym etapem wymaga od gracza coraz większej zręczności. Powtarzanie raz za razem tego samego etapu, na którym utknęliśmy – było frustrujące. Możliwość zapisu i odczytu sprawia, że łatwiej będzie przebrnąć przez daną planszę i wreszcie ukończyć grę sprzed lat.

Zobacz także: Sonic bohaterem tegorocznej gry olimpijskiej na Androida

Sonic The Hedgehog 2 będzie można dodać za darmo do swojej biblioteki aż do 19 października. Regularna cena wynosi 17,99 zł. Nie jest to dużo, ale skoro można ją zgarnąć bez wydawania ani złotówki, to szkoda by było przepuścić taką okazję. Jeżeli właśnie pomyśleliście o tym, że fajnie byłoby zagrać w Sonica na smartfonie z Androidem, to spieszę z informacją, że istnieje taka możliwość. Wystarczy udać się do sklepu Google Play. Warto zaznaczyć, że darmowa wersja gry zawiera reklamy. Jeżeli będą was drażniły, to pozbędziecie się ich za niecałe 9 zł.

Źródło: PC Gamer, Reddit, Screen Rant

Sprawdź najnowsze wpisy