Cena GTA V na PlayStation 5

Cena GTA V na PS 5 – takiego odchudzenia portfeli się nie spodziewaliśmy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Cena GTA V na PS 5 została ujawniona przez jeden ze sklepów i choć oferta została już wycofana, to źle to wróży na przyszłość. Po ostatnim pokazie Sony, na którym ujawniono ceny konsol nowej generacji, poinformowano także o nowych cenach gier. Tak, te będą sporo droższe, niż obecnie. Wprawdzie nie wszystkie, ale jednak nowe produkcje mogą kosztować w Polsce nawet 350 złotych. Jak taka nowa cena ma się do produkcji sprzed kilku lat?

Cena GTA V na PS 5

Cena GTA V na PS 5
Fot. MediaMarkt / PPE

Grand Theft Auto V miało swoją premierę jeszcze za czasów PlayStation 3. Potem Rockstar zdecydował się wydać produkcję na PC-ty oraz PlayStation 4. Od jakiegoś czasu wiemy już, że tytuł będzie dostępny także na konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S. To dość dziwna decyzja, bo w końcu mówimy o produkcji, którą zapewne każdy fan gier już dawno ma za sobą. Jednak dobrze też wiemy, że pieniądze lepiej mieć, niż nie mieć, a Rockstar może na nowej wersji jeszcze nieźle zarobić. Przecież obsługa GTA Online i nowi klienci przyniosą całkiem sporo pieniędzy. Patrząc na to, jaka może być cena GTA V na PS 5, można zrobić tylko jedno. Załamać ręce.

Holenderski MediaMarkt wrzucił na swoją stronę ofertę GTA V w wersji na nową konsolę Japończyków. Produkt wyceniono na 74,99 euro, czyli około 335 złotych. Można więc spokojnie założyć, że w Polsce dobije do 350 złotych. I mówimy tutaj o grze, która ma już swoje lata, a na dodatek jakiś czas temu była rozdawana za darmo. Wprawdzie w wersji na PC-ty, ale i tak o czymś to świadczy. GTA V pojawić ma się w 2021 roku, a to sprawi, że będziemy mówili o tytule… 8-letnim. Oczywiście odpowiednio odświeżonym i zapewne z szeregiem nowych funkcji, ale w tej cenie raczej nie spodziewamy się dużego hitu.

Zobacz też: Play poinformował o tym, że najprawdopodobniej zostanie przejęty.

Pozostaje jeszcze kwestia aktualizacji wersji na obecną konsolę. Można liczyć na to, że Rockstar przygotuje darmową aktualizację dla posiadaczy gry tak, jak zrobi to CD Projekt RED z Wiedźminem 3: Dziki Gon. Oficjalnie cena GTA V na nową generację konsol, nie została jeszcze potwierdzona.

Źródło: MediaMarkt / PPE

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy