O tym, że Rocket League wkrótce będzie darmowe, informowaliśmy was pod koniec lipca. Następnie Psyonix, czyli firma stojąca za tą niesamowicie popularną produkcją, pochwaliła się statystykami. Dzięki nim wiemy, że mimo upływu lat, na serwerach nie brakuje osób chętnych do gry. Przejście na model free to play sprawiło, iż w głowach wielu graczy pojawiło się pytanie: „Czy muszę opłacać abonament Xbox Live Gold / PS Plus / Nintendo Online, aby pograć?”. Jak wiadomo, nie każda gra free to play na konsolach na to pozwala. Dziś już znamy odpowiedź na to pytanie i posiadacze jednej z platform będą się czuli zniesmaczeni.

Czy opłacenie PS Plus, Xbox Live Gold i Nintendo Online będzie konieczne, aby zagrać w Rocket League?

Rocket League PS Plus Xbox Live Gold

Wszystko zależy od platformy, którą posiadacie. Osoby, które wybrały PlayStation 4 oraz Nintendo Switch mogą spać spokojnie. Dla nich rozgrywka będzie całkowicie darmowa i abonament PS Plus oraz Nintendo Online nie muszą zostać opłacone. Pecha mają tylko fani konsoli Microsoftu. W ich przypadku posiadanie abonamentu Xbox Live Gold jest wymagane, aby korzystać z dobrodziejstw gry wieloosobowej. Naturalnie ten problem nie dotyczy pecetowców. Oni nie muszą się martwić o abonamenty. Jeżeli ktoś posiada Xboxa oraz komputer PC, to może ostatecznie zainstalować grę na pececie i podłączyć pada od konsoli. To nie koniec ważnych informacji o zmianach, które czekają Rocket League. Kolejną ważną sprawą jest wprowadzenie tzw. Cross-Platform Progression. Gracze posiadający więcej niż jedną platformę z już zainstalowaną grą będą musieli podjąć trudną decyzję.

Zobacz także: Oto lista gier, które zostaną ulepszone dla PlayStation 5 i Xbox Series X

Konieczne będzie wybranie platformy podstawowej. To właśnie z niej zostaną pobrane informacje o randze, statystykach i zakupach, które zostaną przekazane na pozostałe. Na szczęście swoją decyzję będzie można cofnąć. Jeżeli przykładowo wybierzecie PlayStation, a potem zorientujecie się, że „więcej ugraliście” na PC, to będziecie mogli skorygować swój błąd. Przejście na model free to play oraz uruchomienie Cross-Platform Progressiom ma mieć miejsce w drugiej połowie września. Pozostaje mieć nadzieję, że to już ostateczny termin.

Źródło: Psyonix, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.