Wiedźmin 3 w nowej wersji został właśnie zapowiedziany przez CD Projekt RED. I niby mogliśmy się tego spodziewać, ale i tak miło dostać takie potwierdzenie. Jednak nie będzie to tylko zwykłe przeniesienie gry na nową platformę, bo firma zdecydowała się na spore ulepszenia względem oryginału. Co więcej, gracze posiadający już wersje na konsole czy PC-ty, nie będą musieli kupować nowej gry, a dostaną aktualizację.

Wiedźmin 3 w nowej wersji

Wiedźmin 3 w nowej wersji
Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS 5 i Xbox Series X

Czy Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najlepszych gier, które powstały? Takie głosy słychać nie tylko od fanów produkcji CD Projekt RED, ale także i od recenzentów. Było do przewidzenia to, że pojawi się Wiedźmin 3 w nowej wersji wraz z premierą kolejnej generacji konsol. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, że tak się stanie. Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się zarówno w wersji na PC-ty, ale także i na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5. Mówimy tutaj o Edycji Kompletnej, czyli zawierającej wszystkie dodatki oraz DLC, które były do tej pory wydane.

Zmianie ma ulec grafika, bo w wersji na PC-ty ma pojawić się obsługa ray tracingu. Mówimy więc tutaj o zupełnie nowych doznaniach, jeżeli oczywiście nie korzystało się z żadnych modów do tej pory. Poprawie graficznej ma ulec także wersja na konsole nowej generacji. Również czas wczytywania ma ulec znacznemu skróceniu, co z pewnością ucieszy posiadaczy gry na obecną generację konsol. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba będzie kupować produkcji ponownie, jeżeli będzie chciało się ją sprawdzić w tej wersji. CD Projekt RED zapowiedział bowiem, że pojawią się bezpłatne aktualizacje dla posiadaczy Wiedźmina 3 (Xbox, PlayStation oraz PC).

Zobacz też: Wysyp nowości od Xiaomi!

Nie podano jeszcze daty premiery nowej wersji Wiedźmina 3, ale ta prawdopodobnie nastąpi dopiero po premierze nowej generacji konsol. Przynajmniej będzie wymówka do tego, by przejść tytuł po raz kolejny.

Źródło: CD Projekt RED / The Witcher

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.