ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Medal of Honor: Above and Beyond

Zwiastuny z GamesCom 2020 – nowe Medal of Honor to jedynie przystawka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Zwiastuny z GamesCom 2020 pokazują, że mamy na co czekać w najbliższych miesiącach. Wprawdzie nie było zbyt wielu niespodzianek na wczorajszym pokazie otwierającym wirtualne targi, ale to nie oznacza, że nie warto przyjrzeć się temu, co zaprezentowano. Widać też, że w świecie gier wideo, coraz bardziej zaczyna liczyć się rozgrywka nastawiona na multiplayer.

Zwiastuny z GamesCom 2020

zwiastuny z GamesCom 2020
Doom Eternal

Poznaliśmy już nominowanych do nagród GamesCom, ale to jedynie dodatek do całej imprezy. Najważniejsze są tam bowiem gry i to właśnie im poświęcono sporo czasu na głównym pokazie. Mogliśmy przyjrzeć się produkcjom, które są tuż za rogiem, jak również tym, które swoją premierę będą miały dopiero za jakiś czas. Jak zwykle przy okazji takich wydarzeń, pojawiło się multum zapowiedzi, a jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć je wszystkie, poniżej znajdzie zapis całego wydarzenia na YouTube. To trwa łącznie ponad dwie godziny, więc warto przygotować sobie do oglądania także coś do podgryzania.

Są jednak takie zwiastuny z GamesCom 2020, które warto wymienić osobno, bo choć każdy z tytułów zasługuje na uwagę, to nie każdy trafi w gusta większości graczy. Oczywiście większość nie zawsze musi mieć rację, ale wybierając najciekawsze według mnie zwiastuny z GamesCom 2020, musiałem się posiłkować jakimś kluczem. Postawiłem więc na rozpoznawalność marki oraz potencjał, który może drzemać w danym tytule. Jeżeli waszym zdaniem, coś innego zasługuje na wyróżnienie, dajcie znać w komentarzach. Tymczasem przechodząc do rzeczy, oto najciekawsze moim zdaniem, zwiastuny z tegorocznego GamesCom.

Zobacz też: Call of Duty: Cold War – nowa część zapowiedziana.

12 Minutes

Przyznaję, że ten tytuł to dla mnie dalej jedna wielka zagadka. Sam fakt, że gra powstaje, wiadomo już od ponad roku, ale dalej nie zdecydowano się na to, by szerzej opisać samą mechanikę czy to, co będzie główną osią fabularną. Wiadomo tylko, że gracz wciela się w postać mężczyzny, który został uwięziony w pętli czasowej (tytułowe 12 Minut) i cały czas przeżywa jedną sytuację ze swojego życia. Nowy zwiastun tak naprawdę nie jest do końca nowy, bo podobny widzieliśmy na E3. Jednak teraz zdecydowano się na to, by ujawnić, kto będzie podkładał głosy w grze. I mamy tutaj prawdziwie hollywoodzką śmietankę – James McAvoy, Daisy Ridley oraz Williem Dafoe. Niedługo też mamy dostać nowy zwiastun 12 Minutes, który zapewne zdradzi coś więcej z samej gry. Osobiście lubię tego typu klimaty, więc na produkcję czekam. Ta pojawi się na PC (Steam) oraz na konsolę Xbox.

Medal of Honor: Above and Beyond

Tutaj o wyborze zadecydował głównie sentyment. Do dziś pamiętam, jakie wrażenie wywołało na mnie lądowanie na plaży Omaha, kiedy po raz pierwszy grałem w Medal of Honor. Takich emocji, takiego nagromadzenia akcji widziałem wtedy po raz pierwszy w życiu. Po latach ta sekwencja mogła już nie robić tak wielkiego wrażenia, ale dalej się o niej pamiętało. Marka Medal of Honor teoretycznie już dawno została zakopana, ale teraz powraca w pełnej chwale. Mniej więcej, bo niestety, ale dla większości z graczy będzie niedostępna. Medal of Honor: Above and Beyond przygotowano bowiem pod gogle VR od Oculusa.

To mocno ograniczy samą dostępność do tytułu, który w pierwszej kolejności miał zmierzać po prostu na PC. Wielka szkoda, bo zwiastun prezentuje się wybornie. Mieszanka akcji, opowieści szpiegowsko-awanturniczej i nawet humoru. Innymi słowy, kawał dobrej rozrywki się szykuje na koniec tego roku. O ile ktoś posiada oczywiście dobry sprzęt.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Tutaj sytuacja wygląda już trochę inaczej, bo zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart można było już zobaczyć podczas prezentacji Sony. Teraz twórcy postanowili pokazać coś innego, a mianowicie czysty gameplay i to bezpośrednio z PlayStation 5. Zapowiada się kawał dobrej gry przygodowej w starym stylu, ale z nową i wyjątkową oprawą graficzną. Patrzy się na to z przyjemnością i to z pewnością będzie jeden z tytułów, które zapewnią PlayStation 5 trochę nowych użytkowników.

Doom Eternal The Ancient Gods Part 1

I na koniec, dodatek do Doom Eternal. Można było podejrzewać, że marka nie przetrwa próby czasu, ale na szczęście twórcy nie zamierzali odkrywać koła na nowo i postawili na sprawdzone mechanizmy. Dużo akcji, dużo broni i różne wersje tego, jak dla kogoś może wyglądać piekło. Dodatek zapowiada się na ostrą i bezkompromisową akcję w dobrze znanym stylu. Tytuł pojawi się już pod koniec października.

Źródło: YouTube / GamesCom

Sprawdź najnowsze wpisy