ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Railway Empire za darmo

Hitman oraz Shadowrun Collection za darmo w Epic Games Store

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Mamy czwartek, a to oznacza nowe dostępne za darmo gry w Epic Games Store. Jeszcze przez kilka godzin możecie pobrać Enter the Gungeon i God’s Trigger. O 17:00 zostaną zastąpione przez Hitmana oraz Shadowrun Collection. Pierwszy tytuł brzmi znajomo, ale drugiego możecie kompletnie nie kojarzyć. Nic w tym dziwnego, gra pojawiła się wiele lat temu i mimo dobrych recenzji głównie interesowali się nią zagorzali fani taktycznych RPG-ów.

Udostępniony za darmo Hitman i Shadowrun Collection sprawią, że pod koniec wakacji wysilicie szare komórki

Na początek warto wspomnieć, że darmowy Hitman, to gra wydana w 2016 roku. Należy mieć to na uwadze. Wyszło sporo gier z tej serii i samo słowo Hitman może niektórym sugerować, iż jest to pierwsza odsłona. A chodzi jednak o szóstą. Jest ona swego rodzaju restartem serii. W poprzednich Hitmanach producent nie pozwalał na swobodę w wykonywaniu zadań. Musieliśmy podążać za sztywną fabułą. Jednak to się zmieniło i ta część jest czymś w rodzaju sandboxa. Nadal wszystko łączy się w spójną historię, jednak mamy wpływ na kolejność zadań i to gdzie chcemy się udać. Drugim dostępnym za darmo tytułem będzie Shadowrun Collection, czyli podstawka o nazwie Shadowrun Returns oraz wszystkie dodatki, których się doczekała. Gra to dość intrygujące połączenie RPG-a i walki turowej. Produkcja łączy w sobie dwa światy – cyberpunkowy oraz fantasy. Spodziewajcie się więc nie tylko futurystycznych gadżetów, ale także orków, elfów oraz magii.

Zobacz także: Częściowe zwycięstwo Epica nad Apple – firma nie ma jednak powodów do świętowania

Hitman uzyskał bardzo wysokie oceny. Średnia w serwisie Metacritic wynosi obecnie 83/100. Myślę więc, że gra nie potrzebuje rekomendacji. W nią po prostu trzeba zagrać. Shadowrun Collection może odstraszać mieszanką światów, ale także warto dać mu szansę, jeżeli lubicie wszelkiej maści RPG-i. Średnia ocen 76/100 pozwala sądzić, że nie będziecie zawiedzeni. Obie gry będziecie mogli pobrać za darmo do czwartku, 3 września. O 17:00 tradycyjnie pojawią się kolejne produkcje, których tytułów na tą chwilę jeszcze nie znamy.

Źródło: PC Gamer, GameSpot, Eurogamer, Metacritic

Sprawdź najnowsze wpisy