ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Witcher Monster Slayer

The Witcher Monster Slayer – polowanie na potwory, jak na Pokemony

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

The Witcher Monster Slayer będzie nową grą z uniwersum Wiedźmina, ale zanim otworzycie szampana, lepiej poczekajcie. Nie mówimy tutaj o żadnym DLC do Wiedźmin 3: Dziki Gon, ani tym bardziej nowej odsłonie przygód Geralta. Tym razem postawiono na… mobile. I nie trudno oprzeć się wrażeniu, że zapowiedziany właśnie tytuł będzie miał sporo wspólnego z Pokemon Go. Co wcale nie musi oznaczać, że nie warto na niego czekać.

The Witcher Monster Slayer

Dla wielu nowa gra z uniwersum Wiedźmina będzie sporym zaskoczeniem. Mamy już tytuł na urządzenia mobilne, czyli Gwint, ale teraz przyszła pora na znacznie bardziej rozbudowaną produkcję. The Witcher Monster Slayer będzie bowiem korzystał z AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości i oddawał bardzo wiele w ręce samych użytkowników. Do gry będzie wykorzystywało się smartfona (wersja z systemem Android lub iOS) oraz jego kamerę. Zapewne przyda się też spory akumulator w urządzeniu, bo podejrzewamy, że bateria będzie ginąć w oczach w tym samym tempie, co potwory spotykane na szlaku.

Zadaniem gracza będzie bowiem walka z potworami, które znane są z gry i książek. Walka odbywała się będzie na ekranie smartfona, ale trudno jeszcze ocenić, czy trzeba będzie nim ruszać, żeby zadać cios czy wszystko będzie opierało się o sam interfejs. Wiadomo za to, że będą pojawiały się zadania poboczne, które nawiązywać mają do mechaniki z Wiedźmina 3. Przyda się więc tryb detektywa, który pozwoli wytropić potwory ukrywające się gdzieś w ciemnych uliczkach. Nasza postać będzie mogła być rozwijana, a dodatkowo pojawią się przedmioty, które należało będzie zbierać. Mamy więc tutaj do czynienia z produkcją RPG, ale w innej formie, niż mogliśmy się spodziewać.

Zobacz też: Oto nominacje do GamesCom 2020!

Data premiery The Witcher Monster Slayer nie została jeszcze podana do wiadomości. Wiadomo jednak, że tytuł ma pojawić się jeszcze w tym roku. Jesteśmy przekonani, że sporo osób się nim zainteresuje. Teraz faktycznie można zostać Wiedźminem, gdzie zamiast miecza, będzie używało się smartfona.

Źródło: The Witcher Monster Slayer

Sprawdź najnowsze wpisy