Jakie były najbardziej dochodowe gry lipca? Cóż, patrząc na to, jak wielkim sukcesem stała się ostatnia pozycja od Sucker Punch, nie będzie chyba wielkim zaskoczeniem, kiedy powiemy, że Ghost of Tsushima. Jednak rynek konsol, a PC-tów czy mobilny, znacznie się od siebie różnią. I dane prezentujące najbardziej dochodowe gry, jeżeli chodzi o sprzedaż cyfrową, tylko to uwypuklają.

Najbardziej dochodowe gry lipca

najbardziej dochodowe gry lipca
Ghost of Tsushima

Sprzedaż cyfrowa gier to dla niektórych producentów zbawienie. Jednak nie na samych grach się żyje, bo w przypadku wielu tytułów multiplayerowych, zarabia się na dodatkach do gier, a nie samych produkcjach. Doskonale widać to na przykładzie rynku PC, gdzie w pierwszej dziesiątce znalazło się m.in. World of Thanks czy Counter-Strike. Na pierwszym miejscu niepokonane League of Legends. Inaczej sprawa wygląda z dystrybucją cyfrową na konsole. Jasne, tam także można zarabiać na dodatkach, ale wynik Ghost of Tsushima pokazuje, że dobra produkcja obroni się sama. W samym lipcu tytuł sprzedał się w cyfrowej dystrybucji w ilości 1.9 miliona sztuk. Dzieło Sucker Punch stało się tym samym najlepiej sprzedającą się grą ekskluzywną na PlayStation 4.

W przypadku rynku mobile widać, że Pokemon GO dalej doskonale się trzyma. Co ciekawe, tytuł ma teraz zaledwie 15 procent mniej graczy, niż w momencie swojej największej popularności przed trzema laty. Dalej też doskonale zarabia.

Zobacz też: PlayStation Plus 25 procent taniej na rok.

Najbardziej dochodowe gry PC

 1. League of Legends
 2. Crossfire
 3. Dungeaon Fighter Online
 4. Fantasy Westward Journey Onlinie
 5. Valorant
 6. Roblox
 7. World of Thanks
 8. World of Warcraft West
 9. Counter-Strike: Global Offensive
 10. Fortnite

Najbardziej dochodowe gry na konsole

 1. Ghost of Tsushima
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. Fifa 20
 4. NBA2K20
 5. Grand Theft Auto V
 6. Fortnite
 7. The Last of Us 2
 8. Paper Mario: The Origami King
 9. Super Smash Bros. Ultimate
 10. Pokemon Sword and Shield

Najlepiej dochodowe gry mobile

 1. Pokemon Go
 2. Honor of Kings
 3. Free Fire
 4. Peackeeper Ellite
 5. Roblox
 6. Brawl Stars
 7. AFK Arena
 8. Coin Master
 9. Fate/Grand Order
 10. Candy Crush Saga

Źródło: SuperData

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.