The Lord of the Rings: Gollum to nowa produkcja, która ma rozszerzać świat Władcy Pierścieni. Mieliśmy już całkiem sporo produkcji, które nawiązywały do stworzonego przez Tolkiena świata, ale tym razem postanowiono podejść do tematu z trochę innej strony. Multum postaci, które przewijało się przez karty powieści, mogło zostać głównym bohaterem, a tymczasem skupiono się na tej, która nie do końca może pasować.

The Lord of the Rings: Gollum

Za produkcję nowej gry ze świata Władcy Pierścieni, odpowiada niemieckie studio Daedalic Entertainment. I choć ma ono już na swoim koncie kilka produkcji, to nie takich, które zyskałby światową sławę. Jednak tym razem może być inaczej, bo The Lord of the Rings: Gollum wprowadzić ma zupełnie nową jakość. O tym, że tego typu gra powstaje, mówiono już od dłuższego czasu. Jednak dopiero teraz zdecydowano się na pokazanie pierwszej zapowiedzi. Niestety, ale bez elementów gameplayu, więc dalej nie wiadomo… co będzie się w grze robiło.

Jedną z najlepszych gier, która nawiązywała do prozy Tolkiena, było Shadow of Mordor. Tam jednak nie zahaczało się o oryginalną trylogię, a jedynie toczyło się potyczki w świecie Śródziemia. Stworzono tam także całkiem ciekawy system walki o władzę wśród przeciwników, więc sama rozgrywka mogła toczyć się bardzo długo. Druga część tej produkcji już z takim zainteresowaniem się nie spotkała, ale dalej oferowała całkiem sporo dobrej zabawy. Tam przynajmniej wiadomo było, co graczy czeka. W przypadku Golluma to dalej jedna wielka niewiadoma.

Zobacz też: Gotham Knights – nowa gra z uniwersum Batmana.

Nie jest jasne, czy będziemy mogli sterować poczynaniami postaci jeszcze przed jej przemianą, czy już twórcy skupią się na fragmentach znany z książki. Tytuł ma pojawić się na rynku w przyszłym roku. Trafi na PC-ty, konsole obecnej oraz przyszłej generacji. Niedługo też powinniśmy zobaczyć pierwszy gameplay, więc powinniśmy wtedy o produkcji wiedzieć już więcej.

Źródło: Daedalic Entertainment / IGN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.