Marvel’s Avengers Beta

Marvel’s Avengers Beta – teraz za darmo dla wszystkich chętnych

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Marvel’s Avengers Beta to ukłon w stronę fanów, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup produkcji. Część z graczy mogła już uczestniczyć w zamkniętych testach, ale pod warunkiem, że posiadali kupioną wersję gry. Tymczasem teraz można skorzystać z darmowej wersji beta, która ma wystartować dziś wieczorem. Jest więc jeszcze chwila na to, by pobrać tytuł na PC czy konsolę.

Marvel’s Avengers Beta dla wszystkich

Marvel’s Avengers Beta
Marvel’s Avengers Beta

Popularność komiksów Marvela zawsze była ogromna. Jednak kiedy pojawiły się filmy z tego uniwersum i okazało się, że to po prostu dobra rozrywka, bohaterami zainteresowali się niemal wszyscy. Kwestią czasu było to, aż pojawi się gra, która będzie do tego nawiązywała. Mieliśmy już Spider-Mana na PlayStation 4, a teraz przyszła pora na drużynę Avengers. I podobnie jak w przypadku tytuł od Insomniac Games, nie ma co szukać zbytnich powiązań z filmowymi przygodami superbohaterów. Już wygląd postaci jasno daje do zrozumienia, że mówimy tutaj o czymś, co ma dać nowy początek, a nie kontynuować drogę obraną przez filmowców.

Marvel’s Avengers Beta, czyli wersja jeszcze przed premierą, jest teraz dostępna dla wszystkich. Zarówno dla posiadaczy konsoli Sony czy Microsoftu, jak również dla graczy korzystających z komputerów. Można więc sprawdzić na własnej skórze, jak będzie wyglądała walka w kooperacji ze znajomymi, gdy będzie się Thorem czy Hulkiem. Minusem dla wielu graczy będzie to, że trzeba być stale podłączonym do sieci, nawet jeżeli korzysta się ze story mode. Oczywiście takie założenie przyjęli twórcy, bo Marvel’s Avengers jest czymś, co można nazwać „grą usługą”. Mówimy więc o produkcie, który skupiony jest głównie na sieciowej rozgrywce, gdzie co jakiś czas mają pojawiać się nowe misje, postaci czy zadania. Tak, by gracze nie nudzili się zbyt długo.

Zobacz też: Mafia Edycja Ostateczna będzie trudną grą, ale to dobrze.

Crystal Dynamics ma w swoim portfolio naprawdę dobre produkcje, a wśród nich oczywiście odświeżonego Tomb Raidera. Oczekiwania wobec ich nowej gry, są więc ogromne i trudno się temu dziwić. Sukces Spider-Mana na PlayStation 4 sprawił, że gracze na nowo odkryli gatunek, gdzie superbohater jest główną postacią. Adaptacje komiksów czy filmów zazwyczaj wychodziły średnio, ale seria Batmana od Rocksteady, czy właśnie człowiek pająk od Insomniac Games, pokazały, że jak się chce, to można.

Z czym przyjdzie się zmierzyć graczom?

Fabuła Marvel’s Avengers ma garściami czerpać z komiksów, więc ich fani powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Studio udostępniło dziś nowy zwiastun gry, gdzie można spojrzeć na to, kim będą główni przeciwnicy w grze. Tutaj mówimy o A.I.M. (Advanced Idea Mechanics), czyli tak naprawdę naukowcach, którzy chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle. Co oczywiście jest sporym uproszczeniem, ale lepiej unikać spoilerów, jeżeli chce się czerpać z gry jak najwięcej przyjemności. Wiadomo, że będzie trzeba się zmierzyć ze sporą ilością przeciwników, których  arsenał będzie wyjątkowo zabójczy. Nie mówimy tutaj tylko o ludziach, ale także o robotach czy ogromnych mechach. Z całą pewnością będzie co robić.

Marvel’s Avengers Beta
Marvel’s Avengers Beta

Pierwsze wrażenia z wersji beta pokazują, że Crystal Dynamics podeszło do tematu zachowawczo, ale sama gra ma dawać bardzo dużo satysfakcji. Część z recenzentów, która grała już w wersję beta na PlayStation 4, twierdzi, że jest dobrze, choć trochę powtarzalnie. Oznacza to, że rozgrywka po jakimś czasie może znużyć, choć mają pojawiać się nowe zadania. Trzeba jednak pamiętać, że to wersja beta, więc jeszcze trochę może się zmienić. Raczej niedużo, bo premiera przewidziana jest na 4 września. Marvel’s Avengers Beta ma być uruchomione dziś około godziny 21, a grać będzie można do końca weekendu, czyli do 23 sierpnia. Tutaj znajdziecie produkcję na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Dostęp do sieci jest wymagany, czyli na konsoli potrzeba odpowiednich kont oraz co ważne, trzeba założyć konto Square Enix Members (darmowe).

Wymagania minimalne na PC

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: i3-4160 lub AMD
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 950 / AMD 270 (min 2 GB RAM)
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 28 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane na PC

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i7 4770K, 3.4 Ghz lub AMD Ryzen 5 1600, 3.2 Ghz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 6GB lub AMD Radeon RX 480, 8GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

Źródło: Crystal Dynamics / Steam

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy