Poziom trudności w Mafii Edycji Ostatecznej, czyli klasyku, który wraca niebawem do życia, będzie wyjątkowy. Tak przynajmniej twierdzą twórcy, którzy właśnie opublikowali na ten temat dość obszerny wpis na swoim blogu. I jeżeli słowa dotrzymają, a raczej nie mamy powodów, by sądzić, że może być inaczej, to graczy czeka niełatwa przeprawa. I bardzo dobrze, bo takich gier może trochę brakować.

Poziom trudności w Mafii

Poziom trudności w Mafii
Mafia Edycja Ostateczna

Niektórzy gracze chcą, by produkcja, którą właśnie przechodzą, dawała im coś więcej, niż tylko historię. Owszem, ta jest ważna, a czasem i najważniejsza, jak można sądzić po The Last Of Us 2 i reakcji społeczności na nią, ale sam gameplay także jest ważny. Przechodząc wspomniany tytuł na innym poziomie trudności, niż Normal, można czerpać z gry zupełnie inne wrażenia. Zdaje się nawet, że w przypadku produkcji Naughty Dog im ciężej, tym lepiej. Zresztą są też takie produkcje, które zdobyły swoją sławę przez to, że mają wyśrubowany poziom trudność.

Tutaj warto wspomnieć o tych From Software, czyli np. serii Dark Souls czy Bloodborne. Jak to będzie wyglądało w przypadku tytułu od Hangar 13? Zapewne nie aż tak złowieszczo, jak w przypadku gier od From Software, ale ma być ciężko. Ma być tak ciężko, prawie jak w oryginalnej grze, bo poziom trudności w Mafii ma być wyjątkowy. Edycja Ostateczna gry będzie odbiegała od tego, co niektórzy gracze mogą pamiętać z oryginału. Mapa ma być większa i pojawią się nowe możliwości (motocykle!), ale jedna z rzeczy się nie zmieni. Będzie trudno, a przynajmniej dla tych, którzy zdecydują się wybrać Klasyczny poziom trudności.

Zobacz też: Świetne przeceny w PS Store!

Oryginał, czyli Mafia: City of th Lost Heaven, pojawił się na rynku 18 lat temu. I wtedy twórcy chcieli pokazać, że realizm jest dla nich bardzo ważny, więc poziom trudności był naprawdę wysoki. Łatwo można było „zarobić kulkę”, a i policja nie była tylko przeszkodą, a realnym zagrożeniem. I na szczęście twórcy Edycji Ostatecznej, zdecydowali się dodać do swojej wersji gry nowy poziom trudności. Co będzie oferował?

Mafia Edycja Ostateczna – będzie trudniej, ale nie zawsze

Mafia Edycja Ostateczna
Mafia Edycja Ostateczna

Wiadomo, że gra będzie zawierała wiele opcji, które będzie można dostosowywać do swoich potrzeb oraz umiejętności. Włączanie czy wyłączanie asysty celowania, czułość w prowadzeniu pojazdów czy widoczność podpowiedzi na ekranie. To wszystko ma zagwarantować to, że każdy gracz będzie mógł spróbować swoich sił w Mafii Edycji Ostatecznej nawet wtedy, kiedy wcześniej w ogóle w podobne tytuły nie grał. Może być więc i bardzo łatwo, kiedy to fabuła staje się najważniejszym z czynników, ale może też być klasycznie. Tak o nowym trybie wypowiedział się starszy projektant systemów w Hangar 13, Prakash Choraria.

Dodając klasyczny poziom trudności, chcieliśmy zapewnić graczowi naprawdę trudne wyzwanie, a jednocześnie wyrównać kilka elementów, które wiązały się z frustracją. Weźmy na przykład wyścig w misji „Fair play”. Na wszystkich poziomach trudności w Mafii: Edycji Ostatecznej chcieliśmy nieco ułatwić rozgrywkę w porównaniu z oryginałem, gdyż wielu graczy blokowało się w tym miejscu i nie mogło go ukończyć. Na poziomie klasycznym, wyścig wciąż jest dosyć trudny, ale z odrobiną cierpliwości i treningu, można go zaliczyć.

Mafia Edycja Ostateczna
Mafia Edycja Ostateczna

Wrócić ma także funkcja, której obecnie w grach raczej się nie uświadczy. Chodzi o tracenie niewykorzystanej amunicji. Gracze mogli już przywyknąć do tego, by zmieniać magazynek w broni, kiedy tylko znajdą chwilę oddechu i nawet wtedy, kiedy wystrzelili tylko raz. W Mafii zmiana magazynku będzie równała się utracie amunicji, której na wyższym poziomie trudności będzie zauważalnie mniej. Warto o tym pamiętać, bo tam każdy nabój będzie na wagę złota.

Policja może nas gnębić

Bycie członkiem mafii nie należy do łatwych zadań, a na wyższych ustawieniach trudności, może być naprawdę nieciekawie. O ile policja potrafiła będzie przymknąć oko na niektóre z przewinień na niższych ustawieniach, to tryb Klasyczny sprawi, że nawet przejechanie na czerwonym może skończyć się pościgiem. Pojazdy też mają być znacznie mniej wytrzymałe, więc trzeba będzie uważać podczas policyjnych blokad. Warto tutaj jednak dodać to, że Mafia Edycja Ostateczna nie będzie tak trudna, jak oryginał. Twórcy tej odsłony nie chcieli bowiem nikogo zniechęcać do dalszej gry, co niestety w przypadku pierwszej odsłony serii, czasem się zdarzało. Przypomnijmy, że premiera gry przewidziana jest na 25 września, czyli jeszcze ponad miesiąc czekania.

Źródło: Mafia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.