Xbox Series X zdjęcia

Cena Xbox Series X i zdjęcia konsoli trafiają do sieci – można im wierzyć?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Cena Xbox Series X to dalej niepotwierdzona przez Microsoft rzecz, ale firmę z Redmond uprzedził ich partner biznesowy. Mniej więcej, bo Monster Energy trochę pośpieszyło się z umieszczeniem swojego konkursu na stronie. Tam można było wygrać konsolę Microsoftu, która jeszcze nie miała swojej premiery, ale jej wartość zdążono już oszacować. Ile przyjdzie nam zapłacić za Xbox Series X?

Cena Xbox Series X w sieci

cena Xbox Series X i zdjęcia
Fot. Twitter Mr..Keema

Konkurs, który organizowało Monster Energy z Microsoftem związany był z premierą Halo Infinity. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gra nie pojawi się na start nowej generacji, ale widocznie ktoś o tym zapomniał i na stronie organizatora pojawiło się wydarzenie. Jedną z nagród, którą można wygrać, będzie zestaw Xbox Series X wraz z grą Halo Infinity. Takich zestawów ma być 200. W regulaminie tegoż konkursu pojawiła się także całościowa wartość nagród, która wynosi 119 998 dolarów. Dzieląc tę wartość przez liczbę zestawów, wychodzi, że cena Xbox Series X powinna wynosić 599,99 dolarów. Sama cena Halo Infinity ma wynosić 59,99 dolarów, co daje nam, że Xbox Series X ma kosztować 540 dolarów.

Oczywiście w samym regulaminie zapisano, że podane wartości są jeszcze szacunkowe ze względu na to, że Microsoft nie podał ceny sprzętu oficjalnie. Zważywszy jednak na to, że Xbox One kosztował w dniu premiery 499 dolarów, cena nowej konsoli zdaje się być prawdopodobna. Owszem, Xbox One zawierał wtedy w tej cenie także Kinecta. Dopiero później cenę obniżono, by „dostosować” się trochę do tego, ile Sony chciało za PlayStation 4. Jeżeli jednak wartości się potwierdzą, to cena Xbox Series X będzie całkiem przyzwoita. W bezpośrednim przeliczeniu daje to bowiem 2 tysiące złotych. Jednak do tego trzeba doliczyć podatki, opłaty, marże i tak dalej, więc w sklepach konsola może kosztować pomiędzy 2500 a 3000 złotych. I oby nie było to więcej.

Zobacz też: iPhone za 15 tysięcy złotych, ale z Fortnite za pokładzie…

Zdjęcia Xbox Series X

I o ile sama cena konsoli to dalej trochę przypuszczania, to zdjęcia, które pojawiły się na Twitterze pokazują już rzeczywisty wygląd sprzętu. Jego prototyp został bowiem wystawiony w niemieckim Saturnie, gdzie można go było obejrzeć z każdej strony. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem ciekawie, choć do urządzenia trzeba będzie się przyzwyczaić. Co sądzicie o Xbox Series X i prawdopodobnej cenie? Jeżeli sprzęt kosztowałaby w Polsce 3 tysiące złotych, kupilibyście go?

Źródło: MS Power User / Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy