Xbox Series X pojawi się w listopadzie

Microsoft potwierdza – Xbox Series X pojawi się w listopadzie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Xbox Series X pojawi się w listopadzie i to już potwierdzone. Wprawdzie Microsoft nie powiedział, którego dnia dokładnie zobaczymy konsolę w sklepach, ale przynajmniej wiemy już trochę więcej niż ostatnio. Do tej pory spodziewaliśmy się nowej konsoli w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, ale widać, że next-gen pojawi się odrobinę wcześniej.

Xbox Series X pojawi się w listopadzie

Xbox Series X pojawi się w listopadzie
Fot. Microsoft / Halo

Na stronie, gdzie Microsoft informuje o nowościach w sprawie swoich konsol, wyjawiono, że Xbox Series X pojawi się w listopadzie. Tym samym firma wyprzedziła Sony, której dalej pilnie strzeże informacji o tym, kiedy na rynku zadebiutuje PlayStation 5. I choć Microsoft nie podał konkretnej daty, kiedy sprzęt pojawi się na półkach, to można mieć podejrzenie, że będzie to w okolicach Święta Dziękczynienia. W tym roku będzie ono 26 listopada, choć niewykluczone, że Microsoft zacznie sprzedawać konsolę wcześniej.

Dobra wiadomość jest też taka, że mówimy tutaj o globalnej premierze Xbox Series X. Konsola ma pojawić się więc na wszystkich rynkach, gdzie firma planuje sprzedaż sprzętu. Dotyczy to również Polski, więc każdy, kto będzie miał ochotę zrobić komuś prezent na Święta Bożego Narodzenia, będzie miał taką możliwość. Szkoda tylko, że dalej nie jest jasne, ile za Xbox Series X trzeba będzie zapłacić. Wiadomo za to, że na start nowej generacji, będzie można od razu grać w tytuły z poprzednich czterech generacji. Wsteczna kompatybilność na Xbox Series X po raz kolejny została więc potwierdzona. Do tego ponad 100 gier ma zostać zoptymalizowanych tak, by działały lepiej na nowej konsoli.

Zobacz też: xCloud przybywa na Androida i będzie działał w Polsce.

Jesteśmy już coraz bliżej premiery nowego sprzętu od Microsoft, a tym samym fani robią się coraz bardziej niecierpliwi. Ostatni pokaz gier na nową konsolę spotkał się z mieszanymi uczuciami. Mimo wszystko wiadomo już, że na nową konsolę pojawi się ponad 50 produkcji, a wśród nich m.in. nowy Assassin’s Creed czy Watch Dogs. Czekacie na premierę Xbox Series X?

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy