Ostatnie State of Play

Ostatnie State of Play pokazało, że PlayStation 4 jest już martwe

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Ostatnie State of Play od Sony, które odbyło się wczoraj wieczorem, nie przyniosło za wiele dobrego. Wprawdzie można się było tego spodziewać, bo i sama firma o tym wspominała, to całość pokazu można uznać za lekko rozczarowującą. Wygląda na to, że PlayStation 4 właściwie nie będzie miało już wiele do zaoferowania, bo Sony mocno przygotowuje się do premiery PlayStation 5.

Ostatnie State of Play –  co pokazano?

Ten rok dla graczy obfitował w ciekawe premiery na PlayStation 4. Mieliśmy szeroko omawiane The Last of Us 2 oraz doskonale przyjęte Ghost of Tsushima. To jednak ostatnie z dużych tytułów, które kierowane są tylko na konsole Japończyków. Kolejne tytuły, jak chociażby wyczekiwany Cyberpunk 2077, pojawią się już na kilku platformach. Tym samym na PlayStation 4 pojawiały się już będą głównie „indyki”, czyli mniejsze produkcje z mniejszych studiów developerskich. Nie oznacza to, że gry będą nieciekawe czy kiepskie, ale z pewnością nie trafią do dużej ilości graczy.

Ostatnie State of Play przyniosło kilka ciekawostek. Wśród nich m.in. Hitman w wersji VR, czy zapowiadany już wcześniej Vader Immortal także w wersji VR. Mogliśmy spojrzeć na nowy gameplay z Crasha 4 czy zapowiedź zmierzającego już na PlayStation 5 Godfall. Ten ostatni może być prawdziwym hitem, choć jeszcze do oceny tego stanu rzeczy daleko. Wyjawiono także, że Control od Remedy Entertainment doczeka się DLC. I choć nie mogliśmy spodziewać się dużych ogłoszeń, to mimo wszystko gdzieś tliła się nadzieja na jakąś niespodziankę.

Zobacz też: Brutalność w grach wideo – co się zmieniło?

Sony ewidentnie przygotowuje się już na kolejną generację, co w zasadzie nie dziwi. Jeżeli ta faktycznie będzie w pełni wspierała wsteczną kompatybilność, to nie opłaca się teraz kupować obecnej generacji. Sony ostatnio pochwaliło się wynikami i widać, że dział gier jest dla firmy wyjątkowo istotny. Szkoda tylko, że nie było tego widać na wczorajszej prezentacji.

Źródło: Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy