Akcesoria do grania na smartfonie to rynek, który będzie się stale rozwijał. Dziś Microsoft zapowiedział debiut swojej usługi xCloud na urządzeniach z Androidem, a razem z tym, przedstawił nowe urządzenia, które mogą przydać się graczom. Firma zaprosiła do współpracy największych graczy na rynku, a wśród nich Razera, PowerA, 8BitDo i SteelSeries.

Akcesoria do grania na smartfonie od Microsoft

Akcesoria do grania na smartfonie
Fot. Microsoft

Sam fakt, że Microsoft w końcu wypuszcza xCloud, sprawił, że trzeba było zaprezentować nowe akcesoria do grania na smartfonie. Microsoft chce tym samym przekonać graczy do tego, by wypróbowali dla siebie nową platformę. Patrząc na to, co przygotował wspólnie z zewnętrznymi firmami, można dojść do wniosku, że mu się to uda. Wiadomo także, że Microsoft nawiązał współpracę z Samsungiem i jutro podczas prezentacji nowych smartfonów (seria Galaxy Note20), powinniśmy dowiedzieć się, jak dokładnie będzie ona wyglądała.

Wracając jednak do głównego tematu, nowe akcesoria do grania na smartfonie pojawią się już we wrześniu. To oczywiście w związku ze wspomnianym wypuszczeniem xCloud na Androida. Pojawi się Razer Kishi, który będzie kompatybilny ze sprzętami na Androidzie i ma kosztować 99,99 dolarów (około 375 złotych). W ofercie znajdzie się jeszcze sprzęt od PoweA czy 8BitDo. Poniżej znajdziecie informacje, które udostępnił Microsoft na temat sprzętów.

Zobacz też: Pixel 4a oficjalnie zaprezentowany.

Razer Kishi

Razer Kishi
Razer Kishi

Zwycięzca nagród Best of CES i People’s Choice 2020 – kontroler Razer Kishi Universal Mobile Gaming, przeznaczony do gier na urządzeniach z systemem Android –  oferuje funkcjonalną i poręczną konstrukcję, wprowadzając ergonomię do programu Designed for Xbox. Rozwiązaniami, zapewniającymi jakość rozgrywki znaną z konsol, na większości smartfonów z systemem Android są: zintegrowany przycisk Xbox, klikalne pokrętła analogowe oraz złącze USB-C (pozwalające cieszyć się niską latencją podczas rozgrywki). Od teraz gracze mobilni mogą poprawić swoją celność dzięki zestawowi przycisków funkcyjnych i pada kierunkowego – doświadczenie z gry jest bliskie pojedynkom konsolowym. Wyczuwalne, dotykowe sprzężenie zwrotne Kishi gwarantuje większą precyzję i jest idealne dla tytułów wyścigowych oraz FPS. Za sprawą ładowania zwrotnego w czasie rozgrywki, gracze mogą cieszyć się długimi sesjami w podróży. Wersja kontrolera Razer Kishi Designed for Xbox obejmuje 14-dniowe bezpłatne członkostwo próbne w Xbox Game Pass Ultimate. Razer Kishi Universal Mobile Gaming Controller do urządzeń, pracujących pod kontrolą Androida, jest już dostępny na wybranych rynkach w Microsoft Store oraz w selekcjonowanych sklepach za 99,99 USD.

PowerA

PowerA

Już w listopadzie, PowerA jako pierwszy partner Designed for Xbox wypuścił na rynek licencjonowane akcesorium do gier mobilnych: The MOGA Mobile Gaming Clip for Xbox Wireless Controllers. Teraz PowerA powróciło z kolejnym akcesorium dla fanów Xbox – kontrolerem MOGA XP5-X Plus Bluetooth. Posiada on wbudowaną łączność Bluetooth, odłączany klips do zamontowania smartfonu oraz mapowalne przyciski Advanced Gaming Buttons. Wyposażony został także w zintegrowany Power Bank o pojemności 3000 mAh, który może być używany do ładowania urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android. Przedsprzedaż The PowerA MOGA XP5-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and cloud gaming rozpocznie się 15 września w sklepie Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 69,99 USD.

PowerA

PowerA będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania, ponieważ intensywnie pracuje nad kontrolerem MOGA XP7-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and Cloud Gaming, który będzie kompatybilny z większością urządzeń mobilnych z systemem Android, a także z PC. MOGA XP7-X Plus oferuje graczom dwie możliwości grania – urządzeniem zamocowanym wewnątrz kontrolera lub skróconą, gdzie umieszcza się je na podstawce. Zintegrowany Qi Power Bank o pojemności 2000 mAh pozwala na bezprzewodowe ładowanie podczas gry, a dwa mapowalne przyciski (Advanced Gaming Buttons) dostarczą przewagę nad konkurencją w podróży. PowerA XP7-X Plus będzie dostępny w wybranych rynkach począwszy od zimy tego roku w cenie 99,99 USD.

PowerA

To nie koniec dobrych wiadomości od PowerA. Firma dostarczy również graczom mobilnym akcesorium MOGA Mobile Gaming Clip 2. To odświeżony model ich oryginalnego klipsu do MOGA Mobile, który będzie pasował do bezprzewodowych kontrolerów Xbox, w tym Xbox Series X. Przystawka posiada podwójną blokadę przegubów, dzięki czemu gracz może ustawić optymalny kąt widzenia, a także dodać gumowane uchwyty, w celu lepszej ochrony telefonu. Nowy PowerA MOGA Mobile Gaming Clip 2 będzie dostępny na Microsoft Store i innych wybranych sklepach na całym świecie począwszy od zimy 2020 w cenie 14,99 USD.

Kontroler 8BitDo

8BitDo

8BitDo prezentuje SN30 Pro dla urządzeń z systemem Android. Ten kompaktowy kontroler Bluetooth jest kompatybilny z wybranymi urządzeniami z Androidem – smartfonami i tabletami. SN30 Pro wykorzystuje oprogramowanie 8BitDo Precision Software, które pozwala modyfikować mapowanie przycisków, regulować czułość dżojstika i spustu oraz tworzyć własne profile, aby przenieść wrażenia z gry na nowy poziom. Kontroler umożliwia również regulację położenia oraz posiada rozszerzalny klips, umożliwiający dopasowanie do różnych modeli smartfonów. Za sprawą tego rozwiązania, użytkownik ustawi telefon pod idealnym kątem dla optymalnej rozgrywki i komfortu. Oficjalna sprzedaż 8BitDo SN30 Pro rozpocznie się 21 września na wybranych rynkach. Już dziś jest on dostępny w przedsprzedaży w serwisie Amazon i innych wybranych sklepach na całym świecie w cenie 44,99 USD.

8BitDo

8BitDo wprowadzi także klipy, które będą kompatybilne ze wszystkimi bezprzewodowymi kontrolerami Xbox. Dwuosiowa regulacja pozwali łatwo znaleźć najlepsze ustawienie dla indywidualnego stylu gry, a możliwość rozszerzenia przystawki sprawi, że będzie on pasował do większości smartfonów z systemem Android. Sprzedaż 8BitDo Mobile Gaming Clips for Xbox Controllers rozpocznie się 21 września, a przedsprzedaż dostępna jest w sklepie Amazon w cenie 14,99 USD.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.