ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zniszczone Seattle

Zniszczone Seattle – w TLOU 2 odwzorowanie świata wgniata w fotel

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Zniszczone Seattle, które można zobaczyć w The Last Of Us 2, wygląda fenomenalnie. Każdy, kto już odpalił produkcję Naughty Dog i pograł w nią kilka godzin, miał możliwość przekonania się o tym na własnych oczach. Teraz można zobaczyć, jak szczegółowo twórcy podeszli do sprawy. Porównanie świata przedstawionego w The Last Of Us 2 z tym rzeczywistym sprawia, że włos jeży się na głowie.

Zniszczone Seattle w The Last Of Us 2

The Last Of Us 2 dalej jest w ogniu krytyki za niektóre rozwiązania fabularne. To doprowadziło do zmasowanego „ataku” na portalu MetaCritic i wyjątkowo niską oceną produkcji. To oczywisty przykład niezadowolenia graczy, którzy jedyne co mogą zrobić, to wystawić negatywną ocenę. Nic to nie zmieni, bo produkcja sprzedaje się fenomenalnie, a taki szum medialny tylko jej służy. Patrząc na to, jak wygląda porównanie tego, co znajduje się w Seattle, a tego, co przedstawiono w grze, sprawia, że ocena w MetaCritic, jest tym bardziej nieadekwatna.

Nawet jeżeli komuś nie podobają się rozwiązania fabularne, tytuł zwyczajnie nie zasługuje na ocenę niższą niż 6-7 w skali dziesięciopunktowej. Trzeba wziąć pod uwagę przecież to, jak tytuł się prezentuje. Po Uncharted 4: Kres Złodzieja, można było podejrzewać, że nie będzie już ładniejszej gry na PlayStation 4. Tymczasem The Last Of Us 2 wygląda zjawiskowo. Wygląd Seattle, zaniedbanego i zniszczonego przez siły natury sprawia, że trudno przejść obok tego obojętnie. Twórcy wyjątkowo przyłożyli się do tego, by fragment miasta został odwzorowany niemal jeden do jeden. Nie do każdego budynku da się wejść, ale podpowiemy, że warto zrobić sobie małe zwiedzanie na tym etapie. Można odkryć kilka ciekawostek.

Zobacz też: Co pojawiło się ostatnio na Netflix?

Zniszczone Seattle oraz w ogóle wygląd lokacji w The Last Of Us 2 sprawia, że od produkcji trudno się oderwać. To niesamowite, ile udało się Naughty Dog wyciągnąć z PlayStation 4 (nawet tej podstawowej wersji konsoli). Dalej trudno zrozumieć, dlaczego ocena na MetaCritic jest na tym poziomie. Obecnie wynosi 3,9/10 przy prawie 50 tysiącach głosów.

Źródło: EIAnalistaDeBits / Naughty Dog

Sprawdź najnowsze wpisy