ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mafia Trilogy remaster

Mafia Trilogy – zapowiedziano wyczekiwany remaster

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Wczoraj zapowiedziano remaster Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 i wydawało się, że w najbliższym czasie nic już nas nie zaskoczy. Tymczasem okazuje się, że to nie koniec informacji o odświeżonych wersjach gier, które przed laty znał każdy gracz. Mafia także powraca i to w formie paczki zawierającej trzy części serii. Możemy już rzucić okiem na krótką prezentację Mafii Trilogy, bo właśnie tak będzie nazywał się remaster.

Mafia Trilogy to remaster trzech gier, choć wystarczyłyby dwie

Pierwsza Mafia pojawiła się na rynku w 2002 roku. Bardzo szybko stała się hitem. Nie bez powodu. Był to naprawdę świetny tytuł. Na kontynuację musieliśmy czekać bardzo długo. Mafia II trafiła do sprzedaży dopiero w 2010 roku. Jednak warto było czekać. W ręce graczy trafił dobry i dopracowany produkt. Niestety dla wielu fanów to właśnie dwójka była ostatnią częścią, w którą warto zagrać. Kolejna wydana w 2016 roku nie sprostała oczekiwaniom. Najczęściej otrzymywała w recenzjach 6/10 i nie ma się co oszukiwać – okazała się zwykłym średniakiem, o którym szybko zapomniano. Udostępniony przez producenta film nie pokazuje zbyt wiele. Naturalnie możemy się spodziewać odświeżonej grafiki, wysokiej rozdzielczości, ale czy to wszystko, co zaoferuje remaster? Musimy poczekać do 19 maja. To właśnie wtedy ma się pojawić pełna zapowiedź Mafii Trilogy.

Zobacz także: Electronic Arts szykuje remaster jednej z popularnych serii. Czy chodzi o Mass Effect?

Krótka prezentacja zdradza jednak kilka wartych uwagi szczegółów. Remaster Mafia Trilogy będzie dostępna na PlayStation 4, Xboxie One oraz na komputerach PC. Na szczęście gra trafi nie tylko do Epic Games Store, ale także na platformę Steam. Jedno jest pewne. Wszystkich najbardziej będzie cieszyła możliwość powrotu do pierwszych dwóch części serii. Szczególnie że trójka całkiem niedawno została udostępniona za darmo na Steamie i wszyscy zainteresowani mogli ją testować przez cały tydzień.

Źródło: 2K Games, IGN, Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy