ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nintendo pozywa gwiazdę TikToka

Sprawdź jak zabezpieczyć swoje konto Nintendo

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Pod koniec kwietnia informowaliśmy was o wycieku danych u Nintendo. Okazało się, że sprawa była bardzo poważna. Dotyczyła około 160 tysięcy kont. Był to moment, w którym wielu graczy zastanawiało się, czy ich konto jest prawidłowo zabezpieczone. Jedni zaczęli intensywnie szukać informacji o tym jak to zrobić, a inni zupełnie odpuścili sobie ten krok. Powody tego są różne. Lenistwo, myślenie „mnie to nie dotyczy, bo mam mocne hasło”, lub niechęć przechodzenia przez różne opcje dostępne w menu konta, które niestety nie jest dostępne w naszym języku.

Zawsze warto dodatkowo zabezpieczyć swoje konto Nintendo

zabezpieczenie konta nintendo

Nie jest to wcale takie trudne i zajmuje zaledwie kilka minut. W tym celu konieczne będzie włączenie 2FA, czyli weryfikacji dwuetapowej. Pierwszym krokiem jest udanie się na stronę Nintendo i zalogowanie się na swoje konto. Następnie przechodzimy do „Sign-in and security settings”. Na dole podstrony powinniście zobaczyć „2-Step Verification settings” a obok przycisk „Edit”. Po kliknięciu pojawi się krótki kreator, w którym należy wybrać „2-Step Verification setup”. Teraz na waszej skrzynce mailowej (która jest powiązana z kontem Nintendo) wylądować powinien kod weryfikacyjny. Konieczne będzie przepisanie go na stronie i kliknięcie „Submit”. Kolejnym etapem zabezpieczania konta jest zainstalowanie aplikacji Google Authenticator, która całkiem niedawno doczekała się aktualizacji.

Zabezpieczenie konta Nintendo kodem z aplikacji daje większe poczucie bezpieczeństwa

zabezpieczenie konta nintendo

Google Authenticator pobierzecie ze sklepu Google Play. Jeżeli posiadacie smartfon firmy Apple, to aplikację znajdziecie w App Store. Po instalacji i uruchomieniu należy zeskanować kod QR wyświetlany na stronie. Pojawi się wtedy sześciocyfrowy kod i będziecie musieli przepisać go do okienka widocznego na stronie. W tym momencie pojawi się na ekranie lista dziesięciu kodów zapasowych. Przepiszcie je i trzymajcie w bezpiecznym miejscu. Są jednorazowe i będziecie mogli je wykorzystać np. w momencie gdy będziecie chcieli się zalogować na swoje konto, ale nie będziecie mieli pod ręką smartfona. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zapisania kodów. Kliknijcie „I have saved the backup codes” a następnie „OK”.

Zobacz także: Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami? Proszę, żeby to była prawda!

Warto zabezpieczyć w ten sposób swoje konto Nintendo. Jak widzicie, proces nie jest ani czasochłonny, ani trudny. Często gracze nie chcą dodatkowo zabezpieczyć swojego konta. Twierdzą, że skoro nie kupują gier w wersji cyfrowej, to nic się nie stanie w momencie gdy utracą do niego dostęp. Zapominają jednak, że konto to nie tylko gry. To także zapisany w chmurze progres uruchamianych tytułów oraz co ważniejsze – niektóre wasze dane oraz ewentualnie informacje dotyczące płatności (w przypadku podpięcia karty lub konta PayPal).

Źródło: Nintendo, Google Play, App Store, wiedza własna

Sprawdź najnowsze wpisy