ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mass Effect: Legendary Edition

Electronic Arts szykuje remaster jednej z popularnych serii. Czy chodzi o Mass Effect?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

Starsze gry mają to do siebie, że nadal potrafią dać bardzo dużo rozrywki, jednak często na przeszkodzie stają ograniczenia techniczne z czasów ich produkcji. To właśnie dlatego wielu producentów decyduje się na tworzenie odnowionych wersji gier. Od niedawna gracze mogą cieszyć się siódmą częścią serii Final Fantasy, a także odnowioną wersją Call of Duty: Modern Warfare 2. Do tego grona może dołączyć remaster Mass Effect, który według najnowszych doniesień ma zostać opracowany przez Electronic Arts.

Czy tajemnicza gra Electronic Arts to w rzeczywistości remaster Mass Effect?

remaster Mass Effect

Ostatni raport finansowy Electronic Arts obfitował w wiele ciekawych rzeczy. Najciekawszą z nich było jednak najprawdopodobniej to, że firma planuje wydać „tajemniczy tytuł EA HD”. Informacja ta sugeruje, że będzie to odnowiona wersja jednego z wydanych wcześniej przez Electronic Arts tytułów. Mimo że firma nie potwierdza tych informacji, to jeden z dziennikarzy na portalu VentureBeat donosi, że w tym przypadku chodzi o remaster Mass Effect. Co więcej, gra ma mieć premierę przed końcem roku finansowego, czyli do 31 marca 2021 roku. Odświeżenie historii komandora Sheparda wydaje się być potwierdzeniem słów włodarzy EA. W jednym z wcześniejszych wywiadów mówili oni, że firma nastawi się powroty znanych marek uwielbianych przez graczy. Oczywiście raport finansowy nie oznacza, że chodzi właśnie o remaster Mass Effect. Wszak Electronic Arts posiada prawa do wielu innych marek ze Star Wars na czele.

Zobacz też: Już niedługo mogą pojawić się pierwsze laptopy z układami Radeon RX 5600M i 5700M

Pojawienie się odnowionej wersji Mass Effect byłoby nie lada gratką dla osób, które nie miały jeszcze okazji zagrać w ten świetny tytuł. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Electronic Arts pokusi się o remaster pełną parą, a nie tylko o zwiększenie rozdzielczości. Wszak seria Mass Effect aż prosi się o wykorzystanie możliwości sprzętu nowej generacji. Popularny kosmiczny RPG nie byłby jedynym remasterem, nad którym pracuje obecnie Electronic Arts. Już od jakiegoś czasu wiadomo o planach studia na temat Command & Conquer Remastered. Czy zbliżające się miesiące będą stały pod znakiem odświeżonych wersji gier, a remaster Mass Effect będzie istną wisienką na torcie? Jakie jeszcze gry chcielibyście zobaczyć w odnowionej wersji?

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy