ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Infinity Ward podejmuje walkę z cheaterami w Call of Duty: Warzone

Autor: Marcin Nic Kategoria: Gry

Call of Duty: Warzone to jeden z najpopularniejszych tytułów free-to-play ostatnich tygodni. Niestety jak to w przypadku darmowych gier bywa, tytuł ten narażony jest na obecność cheaterów. Na początku tygodnia informowaliśmy Was, że twórcy tego battle royale starają się walczyć z oszustami, czego efektem jest bardzo duża ilość banów. Jak się jednak okazuje nie jest to jedyny sposób Activision na zniechęcenie graczy do oszukiwania.

Infinity Ward kontra cheaterzy w Call of Duty: Warzone. Kto wygra tę walkę?

Call of Duty Warzone cheaterzy

Cheaterzy w Call of Duty: Warzone to nadal jedna z największych bolączek tej produkcji. Nic więc dziwnego, że Infinity Ward stara się jak może zaradzić temu problemowi. Zwłaszcza że gracze konsolowi wyłączają opcję cross-play, nie chcąc grać z graczami komputerowymi. Już w tym tygodniu na serwerach pojawił się specjalny system. Osoby, które złożyły raport na nieuczciwego gracza, dostaną potwierdzenie gdy zostanie on zbanowany. Zadbano również o zaimplementowanie dodatkowych zabezpieczeń i powiększenie zespołów zajmujących się zadbaniem o ład na serwerach. Najważniejszą zmianą jest jednak wprowadzenie specjalnego matchmakingu, który będzie dobierał podejrzanych o oszustwo graczy. Oznacza to, że osoby podejrzane o korzystanie z cheatów będą grupowani na jednym serwerze z innymi oszustami. Infinity Ward zapewnia, że w najbliższych dniach gracze doczekają się również funkcji zgłaszania graczy na ekranach widza oraz Killcamie.

Zobacz też: Lenovo zaprezentowało nową wersję laptopa IdeaPad 5 z procesorem AMD Ryzen 4000

Oczywiście jak można się było domyślić, pomysł ten spotkał się z wieloma negatywnymi wpisami w sieci. Nic dziwnego, ponieważ nie do końca wiadomo, w jaki sposób system ten będzie działał. Istnieje przecież możliwość, że zacznie on łączyć również graczy, którzy są po prostu dobrzy, z oszustami. Pozostaje mieć nadzieję, że w Call of Duty: Warzone cheaterzy będą już niedługo należeć do przeszłości. Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że pozbycie się tego problemu w całości jest niewykonalne. Na tę chwilę należy uzbroić się w cierpliwość i dalej starać się wygrać z innymi graczami w tym battle royale. Przypomnijmy, że na ten weekend do naszej dyspozycji oddanych zostanie kilka map pochodzących z Modern Warfare. Jak widać Infinity Ward dba oto, żeby cheaterzy nie zepsuli zabawy w Call of Duty: Warzone.

Źródło: Twitter Infinity Ward

Sprawdź najnowsze wpisy