ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Prace nad STALKER 2 przeniesione do Czech

Stalker 2 na pierwszym zdjęciu – przed twórcami daleka droga

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Tak, Stalker 2 powstaje, choć ostatnio o produkcji zrobiło się cicho. Do teraz, bo twórcy postanowili podzielić się ze społecznością graczy nowym zdjęciem swojego dzieła. Wprawdzie za dużo ono nie zdradza, ale to znak, że w przyszłości może nas czekać kolejna interesująca przygoda w okolicach Czarnobyla. Niestety, ale zapowiada się, że ta przyszłość zbyt szybko nie nadejdzie.

GSC Game to studio, które znane jest głównie ze swojego jednego tytułu. Założona i prowadzona na Ukrainie firma zajmuje jednak miejsce w sercu każdego gracza, który uwielbia klimaty post-apo, a na dodatek interesuje go temat Prypeci oraz Czarnobyla. Studio stworzyło jedną z najciekawszych gier, która dzieje się w tamtych okolicach, a mowa oczywiście o pierwszym Stalkerze. Długo przyszło nam czekać na nowe informacje odnośnie drugiej części, ale w końcu coś się ruszyło. Bardzo powoli.

Stalker 2 – pierwsze zdjęcie z produkcji

Trudno uwierzyć, ale od premiery pierwszej części produkcji, upłynęło już 13 lat. W kwietniu 2007 roku na rynku pojawił się Stalker i od tamtej pory dalej przyciąga do siebie nowych graczy. Oprócz podstawowej wersji pojawiły się także trzy dodatki – Cień Czarnobyla, Czyste Niebo oraz Zew Prypeci. Ten ostatni swoją premierę miał w 2009 roku i wydawało się, że kwestią kilku lat będzie to, aż pojawi się druga część. Nawet ją zapowiedziano, ale to było… dziesięć lat temu.

Zobacz też: Steam pobija kolejny rekord!

Potem zdarzyło się wiele rzeczy, które sprawiały, że Stalker 2 stanął pod znakiem zapytania. GSC Games miało stracić prawa do marki, zabrakło inwestorów i finalnie tytuł miał nigdy nie powstać. Dopiero w połowie 2018 roku GSC Games ogłosiło, że wznawia prace nad Stalkerem, a dziś możemy zobaczyć pierwsze zdjęcie z produkcji. Firma udostępniła je na Twitterze i cóż, wiele się z niego nie dowiem. Daje to jednak nadzieję graczom, że Stalker 2 faktycznie powstanie i ujrzy światło dzienne. Wiemy, że produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 2 i obecnie sam tytuł nie jest nigdzie „zaklepany” na wyłączność. Teraz pozostaje tylko czekać na dalsze informacje.

Źródło: GSC Games / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy