ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Demo Final Fantasy VII Remake

Demo Final Fantasy VII Remake można już zasysać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Demo Final Fantasy VII Remake można już zasysać na PlayStation 4, a tym samym sprawdzić samodzielnie, co też takiego Square Enix przygotowało dla fanów kultowej gry. To już kolejny remake, który pojawia się na rynku i jeżeli będzie tak dobrze przygotowany, jak Resident Evil 2, to chyba nie mamy się czego obawiać.

Po tym jak Capcom wypuścił Resident Evil 2 w nowej, odświeżonej wersji, pewne było to, że rynek gier czeka zalew podobnych produkcji. Klasyki, które były popularne przed laty, to bardzo wdzięczny temat dla każdego developera, bo zapewniają mu niemal pewny zysk. Zresztą Capcom nie jest jedyną firmą, która na podobnym zabiegu zyskała.

Demo Final Fantasy VII Remake już dostępne

Jakiś czas temu szczyty list najlepiej sprzedających się tytułów okupowało Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, a i Spyro radziło sobie całkiem nieźle. To może nie do końca ten sam przypadek, co dzieła od Square Enix czy Capcom, ale pokazuje to, że fani gier lubią powracać do sprawdzonych już produkcji. Capcom udowodnił, że da się zrobić remake, tworząc grę praktycznie od nowa, ale zachowując jej pierwotny klimat. Niedługo pojawi się Resident Evil 3, ale także inny, kultowy tytuł został zupełnie przebudowany oraz co ważniejsze, rozbudowany. Final Fantasy VII Remake oficjalnie będzie można sprawdzać w kwietniu, ale dla niecierpliwych Square Enix przygotowało specjalną wersję demonstracyjną.

Zobacz też: Baldur’s Gate 3 na pierwszym gameplay-u

Demo Final Fantasy VII Remake jest dostępne w PlayStation Network i waży niewiele ponad 7.5 GB. Decydując się na jego pobranie na dysk konsoli, można sprawdzić misję Mako Reactor 1. Nie da się jednak później przenieść zapisów z demo do pełnej wersji gry, więc to bardziej taka przygrywka, choć zapewne przyniesie fanom sporo przyjemności. Warto jednak dodać, że demo Final Fantasy VII nie zawiera polskiej lokalizacji. Niemniej, jeżeli ktoś czeka na kultowy tytuł, to zanim złoży pre-order, może niech lepiej sprawdzi wersję demonstracyjną. Niby FFVII to pewniak, ale nigdy nic nie wiadomo.

Źródło: Square Enix

Sprawdź najnowsze wpisy