ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sonic olimpiada android

Sonic bohaterem tegorocznej gry olimpijskiej na Androida

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Sonic w tym roku będzie bardzo popularną postacią. W chwili obecnej grasuje w światowych kinach. Kilkanaście tygodni później pojawi się w nowej grze mobilnej na Androida oraz iOS. Tym razem także będzie to tytuł zręcznościowy, ale o tematyce sportowej. Zbliża się olimpiada i to właśnie w niej wezmą udział postacie znane z serii gier produkowanej przez Segę. Szybkość zawsze była wielkim atutem Sonica. Nikogo nie dziwi więc, że ktoś w końcu postanowił dać mu szansę wzięcia udziału w tych odbywających się co 4 lata letnich igrzyskach.

Nowy Sonic na Androida nie będzie zwykłym runnerem – olimpiada to o wiele więcej niż bieganie

sonic olimpiada android

Już za kilka miesięcy będziemy mogli poprowadzić Sonica do zwycięstwa nie tylko w olimpiadzie, ale także w walce ze złym Doktorem Eggmanem. Przyjdzie nam rywalizować w 15 dyscyplinach. Będą to między innymi biegi, skoki przez płotki, rzut oszczepem, łucznictwo, wspinaczka, szermierka, rzut młotem oraz skok w dal. Dodatkowo będzie można rywalizować, grając w tenisa stołowego i jeżdżąc na BMX-ach. Pojawić się ma także nurkowanie oraz karate. Do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy i nie wiadomo ile atrakcji oraz dyscyplin pojawi się w finalnej wersji gry.

Zobacz także: Frostpunk trafi na urządzenia mobilne. Co wiemy na temat gry?

Gra będzie miała swoją premierę 7 maja, jednak już teraz można skorzystać z możliwości wstępnej rejestracji w Sklepie Google. Sonic At The Olympic Games – Tokyo2020 ma być grą bezpłatną, lecz pojawią się w niej mikropłatności. Sega od razu poinformowała jednak, że nie przeszkodzą w rozgrywce i nie będzie konieczności wydawania pieniędzy, aby w pełni cieszyć się nowymi znanego i lubianego przez wszystkich jeża.

Źródło: olympicvideogames.com, Google Play

Sprawdź najnowsze wpisy