ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
hq trivia

To już koniec popularnego teleturnieju HQ Trivia. Dzisiaj odbyła się ostatnia rozgrywka

Autor: Michał Derej Kategoria: Gry

HQ Trivia to mobilny teleturniej, który na smartfonach z systemami Android i iOS zadebiutował dwa lata temu. Było to niezwykle innowacyjne podejście do tematu – w odbywających się każdego dnia programach mógł wziąć udział każdy internauta, wystarczyła jedynie aplikacja. Było to oczywiście w pełni darmowe, a chętni rywalizowali o prawdziwe nagrody pieniężne, które zazwyczaj oscylowały w granicach tysięcy dolarów. Niestety to już koniec zabawy. Dzisiaj odbyła się ostatnia rozgrywka w HQ Trivia z pulą nagród w wysokości 5 dolarów.

To koniec HQ Trivia. Firma oficjalnie zwija swoją działalność

hq trivia

Dlaczego jednak firma, która odpowiedzialna jest za teleturniej HQ Trivia, zdecydowała się na zakończenie swojej działalności? Powód jest dość prozaiczny – pojawiły się oczywiście problemy finansowe. Magazyn CNN informuje, że zarząd HQ nie był już w stanie przekonać inwestorów do przekazywania kolejnych środków na rzecz projektu. Oczywiście nie jest niespodzianką, że to właśnie oni byli kołem zamachowym HQ Trivia i to z ich środków finansowane były nagrody dla użytkowników i opłacane były pensje pracowników. Zarząd firmy podaje, że był bardzo blisko jej sprzedaży, lecz umowa w końcu nie została sfinalizowana.

Zobacz też: Jak oglądać zorzę polarną z własnego domu? To bardzo proste!

Przyznam szczerze, że koniec HQ Trivia jest dla mnie smutnym wydarzeniem, ponieważ była to jedna z niewielu gier, przy których, przez pewien moment, wspólnie ze znajomymi spędzaliśmy wiele wspólnych godzin. Całkowicie rozumiem jednak decyzję zarządu firmy. A czy wy mieliście w przeszłości przyjemność brać udział w grach w aplikacji HQ Trivia? Dajcie znać.

Źródło: CNN

Sprawdź najnowsze wpisy