ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowe gry w Google Stadia

Nowe gry w Google Stadia – pierwsze informacje od trzech miesięcy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Nowe gry w Google Stadia zadebiutują już niedługo, ale nie ma tutaj zbytniego powodu do radości. Od momentu swojego debiutu na rynku, projekt Google zbierał „baty” i sama firma trochę pohamowała swój entuzjazm w wypowiedziach. Teraz w końcu wiemy, jakie gry dołączą do usługi. Szkoda tylko, że trzeba było czekać na taką informację prawie trzy miesiące.

Premiera Google Stadia nie przebiegła tak, jak firma mogłaby sobie tego życzyć. Na usługę posypały się gromy, gracze i recenzenci byli więcej niż zawiedzeni. Z początku część osób nie mogła grać bez lagów, a sam wybór gier także nie zachęcał do tego, by sięgnąć po rozwiązanie. Na chwilę Google przystopowało z reklamowaniem swojej usługi streamingu gier, ale teraz powraca do tematu.

Nowe gry w Google Stadia

Ujawniono, że nowe gry w Google Stadia pojawią się już niedługo. Jeżeli liczyliście na wielkie tytuły AAA, to będzie wam smutno. Firma ma w planach dopuszczenie do usługi tego typu produkcji (m.in. „Doom Eternal”), ale na to przyjdzie graczom jeszcze poczekać. Teraz do usługi trafi pięć nowych produkcji, a trzy z nich na czasową wyłączność. Zacznijmy jednak od tych ogólnodostępnych. Nowe gry,  które będzie można odpalić w usłudze to „Panzer Dragoon: Remake” oraz „Serious Sam Collection”. Nie jest to nic wielkiego, ale zawsze coś.

Zobacz też: Galaxy Z Flip sprzedaje się jak świeże bułeczki

Jeżeli chodzi o tytuły ekskluzywne, to pojawić się mają „Lost Words: Beyond the Page”,  „Splitlings” oraz „Stacks On Stacks (On Stacks)”. To raczej produkcje niszowe, ale po udostępnionych przez Google zapowiedziach, wydają się całkiem interesujące. Oczywiście sami tego nie sprawdzimy, bo usługa dalej jest w Polsce niedostępna. I nic nie zapowiada tego, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Za to Google w ciągu kilku miesięcy udoskonali usługę i wprowadzi w końcu 4K w przeglądarce Chrome. Wprawdzie ma to być robione „rzutami”, ale zawsze to jakiś krok naprzód.

Źródło: Google Stadia

Sprawdź najnowsze wpisy