ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GTA V za darmo

Dan Houser opuszcza Rockstar. Co dalej z serią GTA?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Dan Houser opuszcza Rockstar, czyli firmę, której był współzałożycielem. To człowiek, który przyczynił się do sukcesów takich gier, jak kultowe już GTA czy „Red Dead Redemption”. Na swoim stanowisku pozostanie jeszcze przez kilka tygodni. Czy to wpłynie na plany wydawnicze firmy?

Dan Houser opuszcza Rockstar
Fot. Rockstar Games / GTA V

W biznesie czasem dzieje się tak, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wprawdzie trudno tutaj mówić o tym, co poszło nie tak w Rockstar Games, ale pewne jest to, że jeden z jego współzałożycieli już niedługo nie będzie uczestniczył w pracach nad kolejnymi grami. To wielka strata nie tylko dla samej firmy, ale także i dla graczy, bo wkład Dana Housera w gry od Rockstar był znaczący.

Dan Houser opuszcza Rockstar

Rockstar Games zostało założone w 1998 roku i od tamtego czasu zdążyło wyrobić sobie odpowiednią „markę”. Houser uczestniczył w praktycznie każdej produkcji, która wyszła pod szyldem firmy. Wśród nich warto wymienić takie tytuły jak „Grand Theft Auto”, „Max Payne 3”, „L.A. Noir” i oczywiście „Red Dead Redemption”. Teraz kiedy Dan Houser opuszcza Rockstar Games, można się zacząć zastanawiać, czy wpłynie to na przyszłość całej firmy. Teoretycznie nie powinno, ale akurat Houser miał tutaj sporo do powiedzenia. Szczególnie w kwestii samego procesu tworzenia produkcji.

Zobacz też: Disney+ z niesamowitym wynikiem

Dan Houser dbał między innymi o to, żeby produkcje od Rockstar były dopracowane w nawet najdrobniejszym szczególe. To wiązało się oczywiście z przedłużającym się czasem ich produkcji, co niekoniecznie mogło podobać się wydawcy, czyli Take-Two. Wprawdzie nie powiedziano tego oficjalnie, ale samo Take-Two chciałoby przyśpieszyć wydawanie nowych gier, a Dan Houser był temu mocno przeciwny. To jednak tylko nasze spekulacje, bo sam Houser ostatnie miesiące spędził z dala od Rockstar. Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu, przebywał na „przedłużającej się przerwie”.

Miejmy nadzieję, że nieobecność Dana Housera, nie odbije się na kondycji firmy. Liczymy na to, że ta będzie wypuszczała na rynek dopieszczone produkcje. Nawet jeżeli będzie to robiła jeszcze rzadziej, niż dotychczas.

Źródło: The Verge / Rockstar

Sprawdź najnowsze wpisy