ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Games with Gold na grudzień

Oferta Xbox Games with Gold na luty

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Końcówka miesiąca to czas, w którym Microsoft informuje graczy, jakie bezpłatne tytuły zostaną wkrótce udostępnione w ramach Games with Gold. Nie inaczej jest tym razem. Ponownie udostępniono dwa nowsze tytuły, które zostały wydane na Xboxie One oraz dwa starsze, które swoją premierę miały na konsolach poprzednich generacji. W styczniu najciekawszymi produkcjami były Styx: Shards od Darkness oraz Batman: The Telltale Series. W co zagramy w lutym?

Najważniejszą grą na luty w Games with Gold jest Call of Cthulhu (Xbox One)

games with gold luty

Tytuł stworzyło studio Cyanide. Logo tej firmy powinniście kojarzyć. Pojawiało się także w udostępnionym styczniu Styxie. Call of Cthulhu patrząc na suche oceny, wypada gorzej niż Styx, lecz nie oznacza to, że nie warto się nim zainteresować. To ciekawa i mroczna przygodówka. Głównym bohaterem jest prywatny detektyw, który stara się wyjaśnić śmierć rodziny Hawkins. Zagadek do rozwiązania jest całkiem sporo i co najważniejsze – są zróżnicowane, więc nie sposób się nudzić. Jeżeli lubicie twórczość Howarda Philipsa Lovecrafta, to koniecznie zagrajcie w Call of Cthulhu.

Średnia ocena Metacritic: 66/100

TT Isle of Man: Ride on the Edge (Xbox One)

games with gold luty

Drugi tytuł na luty to wyścigi. Za grę odpowiedzialne jest studio Kylotonn Games. Na swoim koncie mają takie produkcje jak Truck Racer czy WRC 5. O ile dwa wspomniane tytuły pozwalały na ściganie się samochodami, to TT Isle of Man stawia na motocykle. Dzięki licencji w grze dostępni są prawdziwi kierowcy oraz wiernie odwzorowany tor o nazwie Mountain Course. Jest to istniejąca naprawdę trasa o długości około 60 kilometrów, na której odbywają się prawdziwe zawody. Gra niestety nie przypadnie do gustu wszystkim. Sterowanie motocyklem pędzącym z zawrotną prędkością nie jest łatwe. Dlatego gra polecana jest przede wszystkim entuzjastom tego typu sportu.

Średnia ocena Metacritic: 68/100

Fable Heroes (Xbox 360)

games with gold luty

To bardzo przystępny tytuł, przy którym każdy powinien się dobrze bawić przez kilka godzin. Gra nawiązuje do słynnej serii Fable, ale bardzo luźno. Dzięki temu powstał dość zabawny hack’and’slash. Fable Heores stawia na rozgrywkę wieloosobową. Zbieranie złota, ulepszanie i zakup nowego sprzętu pozwalającego łatwiej i szybciej pokonywać przeciwników to główne zadanie gracza. Jednocześnie bawić się może cztery osoby. Nie ma konieczności szukania graczy w sieci, można zagrać ze znajomymi na jednej konsoli. Nie jest to produkcja wybitna, ale jeżeli wpadną znajomi i będziecie chcieli z nimi zagrać w coś innego niż zwykle, to Fable Heroes będzie świetnym wyborem.

Średnia ocena Metacritic: 55/100

Star Wars Battlefront (Xbox)

games with gold luty

Na koniec klasyka. Produkcja ta pierwotnie pojawiła się na komputerach PC, PlayStation 2 oraz pierwszym Xboxie w 2004 roku. Jak można się spodziewać, jest to gra akcji. Gracz ma do dyspozycji widok z pierwszej oraz trzeciej osoby. Minęło sporo czasu od premiery, więc osoby, które stawiają na pierwszym miejscu grafikę, niech omijają ten tytuł szerokim łukiem. Jednak jeżeli jesteście fanami Gwiezdnych Wojen, to zachęcam do zapoznania się z tą grą. Miała świetne recenzje i zebrała bardzo wysokie oceny. Ukończenie całości nie powinno zając więcej niż 10 godzin i nie pożałujecie czasu spędzonego przy Star Wars Battlefront.

Średnia ocena Metacritic: 80/100

Kiedy możemy pobrać gry z oferty Games with Gold na luty?

games with gold luty
  • Call of Cthulhu – od 1 do 29 lutego
  • TT Isle of Man: Ride on the Edge – od 16 lutego do 15 marca
  • Fable Heores – od 1 do 15 lutego
  • Star Wars Battlefront – od 16 do 29 lutego

Zobacz także: Microsoft udostępnił Xbox Console Streaming w Polsce

Źródło: Xbox Wire, GameSpot

Sprawdź najnowsze wpisy