ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wasteland za darmo

Obie części Wasteland na PC do pobrania za darmo

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Na platformie GOG ruszyła zimowa wyprzedaż. Wiele tytułów dostępnych jest w obniżonych cenach, a dodatkowo Wasteland 2 można pobrać całkowicie za darmo. Nie graliście w jedynkę? Nie szkodzi. W pakiecie dostaniecie także pierwszą część serii.

Wasteland to chyba jakiś staroć. Niby za darmo, ale czy warto?

Pierwszą część gry stworzyło studio Interplay Entertainment. Gra pojawiła się na rynku dość dawno, bo w 1988 roku. Trafiła na PC, Commodore 64 oraz komputery firmy Apple (Apple II oraz Macintosh). Aż trudno uwierzyć, że 30 lat temu istniały gry RPG. Jednak to prawda. Oczywiście różniły się znacznie od tych, które pojawiają się teraz. Wystarczy spojrzeć na screeny. Dwójka pojawiła się dużo później. Premiera odbyła się w 2014 roku. Gdyby nie Kickstarter prawdopodobnie nigdy by nie powstała. To właśnie w tym serwisie zebrano 3 miliony dolarów, które sfinansowały projekt. Obie gry zostały bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów. W przyszłym roku ma się pojawić trzecia część gry. Jeżeli lubicie postapokaliptyczne produkcje, to jest to najlepszy moment, aby zagrać w Wasteland.

O czym opowiadają obie dostępne za darmo gry z serii Wasteland?

Wasteland za darmo

Akcja obu gier ma miejsce w przyszłości. Poznajemy świat, lub bardziej to, co z niego zostało po wybuchu trzeciej wojny światowej. Niewielu ludzi przetrwało. Ci, którym się udało, łączą się w grupy i próbują przetrwać. Gracz kieruje oddziałem strażników złożonym z jedynych pozostałych przy życiu żołnierzy amerykańskiej armii. Warto także wspomnieć, że Wasteland był inspiracją do stworzenia innej znanej serii gier – Fallout. Jeżeli lubicie tę serię, to obie części Wasteland powinny wam się spodobać.

Jak pobrać za darmo obie części Wasteland?

Wasteland za darmo

Na pobranie mamy czas do piątku, 13 grudnia. Promocja zakończy się o godzinie 15:00. Aby pobrać Wasteland 2, należy udać się pod ten link i kliknąć „Zdobądź za darmo”. Pierwszą część gry otrzymacie wtedy w postaci kodu dostępnego na waszym koncie.

Zobacz także: Fallout Shelter bije rekordy popularności!

Źródło: GOG, IGN, Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy