ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
darmowe gry alto odyssey f2p

Najlepsze darmowe gry, które wciągną i nie zedrą z Was fortuny

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Gry

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz grałem w coś na komputerze — najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na wciąganie się w fabułę i rozgrywkę, bo wiem, że byłoby to dla mnie męczące. Niemniej w wolnej chwili, czekając w kolejce czy też po prostu w przerwie między kolejnymi zajęciami lubię uruchomić grę na telefonie. Jednak nie chcę marnować tego czasu na oglądanie reklam lub wydawać kilkadziesiąt złotych na dodatkowe zakupy wewnątrz aplikacji. Jeśli podchodzicie w podobnym stylu, co ja do mobilnych gier, to poznajcie tytuły, które dla Was przygotowałem.

Najlepsze darmowe gry na Androida

Moje założenia były proste. Przede wszystkim darmowe gry muszą być darmowe na start — to logiczne. Poza tym zrezygnowałem z tytułów, które wyznają zasadę „free 2 play, pay 2 win”. Jeśli gra jest darmowa, to musi dawać frajdę za darmo. Jeśli ktoś chce być najlepszy, to zapewne nie istnieją takie aplikacje — „free 2 play, pay 2 master” obowiązuje wszędzie. Z tymi założeniami przejdźmy do konkretów.

CATS: Crash Arena Turbo Stars

Samą aplikację przedstawiałem Wam tuż po jej premierze. Wcielamy się w rolę kota, który buduje maszynę do walki z innymi maszynami. Mamy kilka trybów rozgrywek — solo, gangi, jak i specjalne ligi, ale wszystko sprowadza się do zdobywania części i tworzenia odpowiedniego pojazdu. Co w tym trudnego? My nie kierujemy budowanymi niszczycielami. Zainteresowani mogą oglądać reklamy, aby szybciej otwierać skrzynki. Niektórzy mogą inwestować w specjalną walutę, aby przyspieszyć rozgrywkę, ale jeśli ktoś chce od czasu do czasu zajrzeć, to gorąco polecam. Powyższy film stanowi jedynie zalążek tego, co znajdziecie w samej grze.

CATS: Crash Arena Turbo Stars pobierzecie za darmo ze Sklepu Play.

Cash, Inc.

Popularny Klikacz, który stosunkowo szybko przeszedłem. Zapewne obecnie pojawiła się dodatkowa wieża do zdobycia, ale po prostu przeskoczyłem na inny tytuł. Niemniej Cash, Inc. polecam tym, co zaglądają co jakiś czas na 5 minut do danej aplikacji. Tyle czasu potrzeba, aby rozwinąć swoją wieżę, która automatycznie zarabia na siebie pieniądze, a my możemy jej w tym tylko pomagać poprzez odpowiednie klikanie. Nic trudnego, a potrafi wciągnąć. Pojawiają się reklamy, które mają pomóc nam w rozgrywce, ale wcale nie są obowiązkowe do oglądania.

Cash, Inc. dostępne jest za darmo w Sklepie Play.

Fallout Shelter

To już zapewne dla wielu klasyk. O ile Fallout 76 okazał się kompletnym niewypałem i ośmieszeniem Bethesdy, to Fallout Shelter jest jednym z tych tytułów, gdzie autorom zależało na odbiorcach. Treści w tej grze jest naprawdę wiele, a wszystko sprowadza się do rozwoju własnej krypty. Rozbudowujemy kolejne pomieszczenia, zwiększamy populację (maksymalnie 200, uwaga!) i ruszamy na misje. Kwestie płatności sprowadzają się do specjalnej waluty, która przyspiesza niektóre czynności i to wszystko — nie ma żadnych reklam. Niemniej dopracowanie i rozwój tytułu robi tak pozytywne wrażenie, że śmiało Fallout Shelter nie musiał być darmową grą. Jednak taką jest, więc zachęcam do zapoznania się z nią.

Fallout Shelter dostępny jest za darmo w Sklepie Play.

Lemmings

Fani GTA z pewnością znają ten tytuł. Jednak też obił się on o uszy w zdecydowanie szerszym gronie. Lemmingi sobie chodzą, a naszym zadaniem jest rozkazywać im tak, aby trafiły do celu. Mnogość plansz i łamigłówek z pewnością wciągają. Jedyne ograniczenia to liczba energii, która stosunkowo powoli się odnawia, ale jeśli od czasu do czasu zaglądamy do danego tytułu, to nie stanowi to żadnego problemu. Możemy też oglądać reklamy, ale nie są one w żaden sposób natarczywe.

Lemmings dostępne jest za darmo w Sklepie Play.

Odyssey

Tym razem gra, którą doceniłem przede wszystkim za prosty pomysł i wykonanie. Dynamiczna zmiana scen w teoretycznie tak prostym tytule robi wrażenie. Jeździmy na desce przez różne lokacje i wypełniamy stosunkowo łatwe misje. Nic trudnego, ot prosty zabijacz czasu, który najzwyczajniej w świecie wciąga. Możemy oglądać reklamy, aby sobie pomóc, ale nie jest to w żaden sposób wymagane. Niemniej odyseja Alto w żaden sposób nie wzbudza agresji, nie narzuca nam żadnego trybu, po prostu robimy swoje.

Oyssey dostępne jest za darmo w Sklepie Play.

Brawl Stars

Tym razem dosyć kontrowersyjny tytuł, z którym spędziłem zdecydowanie najmniej czasu. Brawl Stars to tytuł twórców Clash of Clans czy też Clash Royale. Z pewnością jest to gra „pay 2 master”, ale też podchodzi do „pay 2 win”. Jednak ostatnie stwierdzenie jeszcze nie urzeczywistniło się w moim przypadku po kilkunastu godzinach rozgrywki. Podobno wynika to z mojego podejścia — tę grę uruchamiam tylko po to, aby jakkolwiek zająć czas, bez planów na podbój wszystkich rozgrywek. Przegram mecz, nie zwalam winy na drużynę, a szukam kolejne rozgrywki. Niemniej jest to też tytuł, który można uznać za najbardziej rozbudowany i pozwalający na integrację ze znajomymi — możemy tworzyć własne zespoły i wspólnie grać.

Brawl Stars dostępne jest za darmo w Sklepie Play.

Zobacz też: Bright Night ma pokazać tryb nocny w wydaniu Samsunga.

To wszystko na dzisiaj, ale jestem też ciekawy Waszych propozycji. Wspólnie stwórzmy listę darmowych gier, które nie irytują i nie wymagają dodatkowych płatności wewnątrz samych aplikacji.

Sprawdź najnowsze wpisy