ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fortnite android

Kiedy Fortnite na Androida? Samsung Galaxy Note9 ma coś z tym wspólnego

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Gry

Fortnite w bardzo krótkim czasie stał się jedną z najbardziej popularnych gier wieloosobowych typu Battle Royale, rywalizując o podium z PUBGiem. Produkcja Epic Games i People Can Fly trafiła już na urządzenia mobilne, lecz tylko na te z systemem iOS. Posiadacze smartfonów z Androidem muszą uzbroić się w cierpliwość. Premiera zapowiadana była na lato bieżącego roku. Jakie informacji przynosi nam najnowszy raport?

Fortnite – ekskluzywna gra na Samsung Galaxy Note9

Według najnowszych informacji Fortnite w wersji na Androida ma się pojawić wraz z premierą Samsunga Galaxy Note9. Co więcej, gra otrzyma wsparcie rysika S Pen. Szczegóły nie są jeszcze znane, jednak możemy przypuszczać, że zostanie on wykorzystany do namierzania przeciwników i ich eliminacji. Źródło podaje także, że Fortnite przez pierwsze 30 dni będzie pozycją ekskluzywną dla Samsunga Galaxy Note9 tzn., że przez pierwszy miesiąc od premiery zagrają wyłącznie użytkownicy najnowszego „notatnika” koreańskiego producenta. Dopiero po tym czasie Fortnite ma trafić do Sklepu Play i stać się dostępny dla wszystkich.

Jakby tego było mało, dla kupujących Samsunga Galaxy Note9 przygotowano darmowe skórki oraz V-dolce (walutę dostępną w grze) o wartości 100-150 dolarów. Mobilny Fortnite otrzyma też wsparcie dla Samsung DeX.

Zobacz też: Co darmowego w Sklepie Play?

Fortnite – data premiery na Androida

Jeśli nie jesteście zainteresowani zakupem Galaxy Note9, ale z niecierpliwością czekacie na możliwość zagrania w Fortnite na Androidzie, będziecie musieli wytrzymać do 23-24 września. Mniej więcej wtedy Fortnite straci status gry na wyłączność.

Od premiery Samsunga Galaxy Note9 dzieli nas już niewiele. Zamówienia przedpremierowe będziemy mogli zacząć składać już od 14 sierpnia, a 10 dni później wybrać się po niego osobiście do sklepu. Premiera zapowiada się naprawdę obiecująco.

źródło: xda-developers

Sprawdź najnowsze wpisy