ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najlepsze gry multiplayer android

[Pobierz] Najlepsze gry multiplayer na Androida – top 5 darmowych pozycji

Autor: Michał Derej Kategoria: Gry

W sklepie Google Play znaleźć można wiele interesujących produkcji dla wielu graczy, które są w stanie uprzyjemnić nam podróż lub wolną chwilę. Jakie gry multiplayer, spośród wielu dostępnych w sklepie, warto jednak posiadać na swoim smartfonie? W dzisiejszym artykule przygotowałem dla Was listę pięciu najlepszych, moim zdaniem, produkcji, w które warto zagrać. Przetestujcie je, a nie pożałujecie – wszystkie z nich są bezpłatne.

Hearthstone

Hearthstone to świetna gra karciana rozwijana przez studio Blizzard Entertainment, której fabuła opiera się na uniwersum produkcji World of Warcraft. Nie oznacza to jednak, że osoby nieobeznane z najpopularniejszym MMO na świecie nie mają tu czego szukać, a wręcz przeciwnie. Rozgrywka w Hearthstonie jest „prosta, lecz szalenie wciągająca” – dwaj gracze stają naprzeciw siebie z własnoręcznie przygotowanymi kartami. Następnie każdy z nich próbuje obniżyć zdrowie przeciwnika do zera za pomocą setek różnych kart, takich jak jednostki, zaklęcia, czy potężni bohaterowie. Za zarobione podczas gry złoto otwierać można paczki, w których znajdują się karty. Są one dodawane do ciągle powiększającej się wirtualnej kolekcji. Bardzo polecam spróbować swoich sił w karciance Blizzarda, szczególnie że jest ona dostępna za darmo!

W Hearthstone’a nieustannie gram od kilku lat – jeżeli chcecie posłuchać moich rad, lub zmierzyć się ze mną w pojedynku, to dodajcie mnie do znajomych – Razeer123#2820

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

PUBG Mobile

PUBG (jest to skrót od nazwy PlayerUnknown’s Battlegrounds) to wieloosobowa gra, która ostatnimi czasy jest szalenie popularna. W każdej partii gracz rywalizuje z maksymalnie setką innych osób na mapie o powierzchni 64 kilometrów kwadratowych. Zasada rozgrywki jest prosta – wyeliminować wszystkich przeciwników za pomocą przeróżnych broni i pojazdów, które znaleźć można podczas zabawy. Mapa w PUBG-u wraz ze zgonami kolejnych osób nieustannie się pomniejsza, zatem wymagana jest ciągła ewolucja taktyki. Grę polecić mogę szczególnie osobom, które posiadają kilku znajomych chętnych do wspólnej rozgrywki – z przyjaciółmi zabawa staje się bowiem nieporównywalnie lepsza.

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

Clash Royale

Clash Royale to niezwykle szybka gra strategiczna prosto od twórców Clash of Clans. Rozgrywka opiera się na obronie swojego zamku oraz atakowaniu bazy przeciwnika za pomocą kart zbieranych podczas zabawy. Jedna partia trwa maksymalnie kilka minut, zatem Clash Royale to idealna gra np. do autobusu. Wygrywanie kolejnych starć pozwala nam na otwieranie skrzynek z losowymi nagrodami oraz na awans w arenowych rangach – tylko najlepsi z najlepszych mogą zawalczyć na ostatniej mapie. Fani gry Clash of Clans powinni być zadowoleni – w produkcji studia Supercell znaleźć można bowiem te same jednostki, co w ich poprzedniej grze, która okazała się hitem na globalną skalę.

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

Zobacz też: Xiaomi wydaje nowe smartfony – poznaliśmy ich ceny!

Modern Combat 5: Blackout

Androidowi gracze z bardziej zaawansowanym stażem produkcję Modern Combat 5: Blackout mogą pamiętać jeszcze jako pełnopłatny produkt. Warto jednak wiedzieć, że kilkanaście miesięcy temu gra przeszła na model Free To Play i dziś wypróbować może ją każdy. Modern Combat 5 to realistyczna produkcja z gatunku FPS, w której właściciel smartfona bawić może się w dwóch trybach – jednoosobowym (jest to fabularna kampania) oraz wieloosobowym. Warto wiedzieć, że gra bardzo przypomina Battlefield’a, zatem fani tej strzelanki powinni być choć częściowo zadowoleni. Modern Combat 5 do rozgrywki zachęca szczególnie zgrane drużyny (co ciekawe, istnieje eSportowa liga skupiająca się na serii MD), które rywalizować mogą na wielu internetowych serwerach.

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

Asphalt 8: Airborne

Na końcu mojej listy przygotowałem również propozycję dla fanów wyścigów. Asphalt 8: Airborne to gra, w której właściciel smartfona może ścigać się za pomocą ponad 220 licencjonowanych samochodów. W produkcji coś dla siebie znajdą zarówno fani rozgrywki jednoosobowej, jak i gracze, którzy wolą ścigać się z realnymi przeciwnikami. Ten ostatni tryb oferuje wyścigi z ośmioma innymi osobami z całego globu na jednej z szesnastu różnorodnych map. Warto wspomnieć również o ładnej grafice oraz dobrej muzyce, które znaleźć można w grze Asphalt 8: Airborne.

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

Sprawdź najnowsze wpisy