ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zostań rekinem finansjery – Market Millionaire Enhanced

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Gry

Po ostatnio odgrzanej przez nas aplikacji Onet.pl Wiadomości, przyszła pora na kolejną mrożonkę z górnej półki. Market Millionaire Enhanced przeniesie Was w świat biznesu, wielkich pieniędzy i potwornych nerwów. Aplikacja pozwala na zabawę w wirtualną giełdę, której trendy determinują rzeczywiste wskaźniki amerykańskiej giełdy. 

Po ściągnięciu, zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zostaniemy przywitani przez główne okno gry. Okno zawiera takie informacje jak: nickname, aktualny ranking, pozostałe pieniążki, całkowity majątek, a także wartość naszych akcji. Poniżej tych danych znajdziemy puste pole, gdzie będą umieszczone nasze wirtualne własności (o tym będzie nieco niżej). Na samym dole, oprócz reklamy, znajdziemy 4 przyciski nawigujące. 

Klawisz „Lupa” przeniesie nas do odpowiedniej części gry, w której będziemy mogli wyszukać interesującą nas spółkę (koniecznie notowaną na giełdzie) i zakupić jej aukcje. Co ciekawe, interesującą nas pozycje możemy wyszukać zarówno po pełnej nazwie danego przedsiębiorstwa, czy też oficjalnym skrócie, pod jakim występuje na rynku finansowym. 

Przycisk zaprezentowany za pomocą „trybika” pozwoli na zdefiniowane naszego nicka (najlepiej wybierać nazwy do 15 znaków, dłuższa nazwa generuje problemy na stronie powitalnej aplikacji). W tym dziale do naszej dyspozycji został oddany przycisk służący do zresetowania naszego konta, używamy go w razie krachu na giełdzie, czy nieroztropnego gospodarowania swoimi finansami. Ostatni odnośnik to „Pomoc i Instrukcja”, który uruchomi mobilną przeglądarkę i przeniesie nas na stronę dewelopera gry, gdzie będziemy mogli zapoznać się z różnymi technikami prowadzenia rozgrywki i poznać podstawowe informacje o aplikacji.

Klawisz „Odśwież” pełni funkcję, której nie trzeba opisywać. Ikonka „Pucharu” da nam szansę zapoznać się z naszą pozycją w rankingu i osiągnięciami naszych kolegów, czy przeciwników. No dole tego pola znajdziemy dwa panele, przenoszące nas bezpośrednio do naszych lub najlepszych wyników. W rankingu zapomniano tylko o jednym – funkcji wyszukiwaniu użytkowników gry po nicku.

Gdy już zapoznamy się z całym interfejsem aplikacji, przyszła pora na pierwsze ruchy na giełdowym rynku. Swoją przygodę rozpoczniemy od zakupu akcji firmy Apple. Po użyciu wyżej opisywanej wyszukiwarki i wybraniu pozycji Apple Inc. zostaniem przetransportowani na stronę dotyczącą konkretnych akcji. Tam znajdziemy wykres przedstawiający krzywą wzlotów i upadków kursów tejże firmy, a także bardzo przydatne dane giełdowe, które podpowiedzą nam, czy dokonujemy słusznego wyboru kupując pakiety danej korporacji.

Po przyciśnięciu przycisku „Buy” zostaniemy poproszenie o zdefiniowanie ilości akcji, jaką chcemy zakupić (ten sam mechanizm obsłuży również proces sprzedaży pakietów). Możemy to zrobić za pomocą oferowanego suwaka lub skorzystać z kalkulatora i dokładnie wyliczyć, ile jednostek możemy zakupić. Powyżej suwaka zaobserwujemy aktualizowane nie bieżąco dane dotyczące naszych pieniędzy, kwoty jaką wydamy na akcje i reszty, która zostanie nam po ich zakupie.

        

Po zakupie pożądanych jednostek na stronie głównej aplikacji zaktualizuje się puste dotychczas pole. W nim zostanie przedstawiona firma, której aukcje kupiliśmy, ich ilość, cena jednej jednostki i pakietu wszystkich, które aktualnie posiadamy. Przycisk po prawej stronie zobrazuje nam, czy dany zakup był trafnym wyborem, czy też nie. W zależności od zysków i strat przycisk zostanie podświetlony odpowiednio zielonym lub czerwonym kolorem, a w jego środku zostanie przedstawiony procent, który zarobiliśmy lub straciliśmy na jednej aukcji. Zysk czerpiemy poprzez sprzedawanie naszej własności w momencie kiedy mają one większą wartość od początkowej. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam udanych podbojów amerykańskiej giełdy. O swoich postępach informujcie w komentarzach, tam też możecie składać propozycje aplikacji, które chcielibyście, aby zostały przez nas opisane. 

PLUSY:
– Grywalność
– Realne wskaźniki giełdy
– Nieograniczanie się do minimum funkcji (chodzi mi tutaj o newsy dla danej firmy, które są miłą odskocznią)
– Przejrzysty interfejs

MINUSY:
– Wolne działanie na <3g
– Problemy przy dłuższych nickach (co widać na screenach, grę testowałem na HTC Dream)
– Gra odbywa się tylko w czasie trwania pracy realnej amerykańskiej giełdy
– Problemy z przechodzeniem w orientację poziomą
 

Sprawdź najnowsze wpisy