ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Angry Birds (beta) już na Androidzie!

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Gry
snap20100904_000518

Angry Birds Lite beta to wersja demo gry w fazie rozwoju, która stała się hitem w Appstore i Nokia ovi. Już dziś można ją pobrać z Marketu, niestety widoczna jest tylko dla posiadaczy Androida w wersji 2.2. Co nie zmienia faktu, że można ją uruchomić na starszych wersjach, dlatego na końcu znajdziecie kod QR i link do aplikacji. Mogliście o niej już słyszeć lub nie ale na pewno jest warta wypróbowania.

Zacznijmy może najpierw od tła fabularnego. Nic jedak go lepiej nie opisze niż poniższe intro gry:

Naszym zadaniem jest przy pomocy różnych gatunków wściekłych ptaków (i jak widać powyżej także sadystycznych) wymierzyć sprawiedliwość bezczelnym, zielonym świniakom.

snap20100904_000530

Gra uruchomiona na moim HTC Magic wydaje się być nieco źle dostosowana, jeżeli chodzi o rozdzielczość jak to możecie zauważyć, na szczęście w samej grze już to nie przeszkadza. Menu główne pozwala zaraportować wykryte bugi w grze (do czego zachęcamy, Angry Birds jest w fazie beta), pochwalić się grą na twitterze i facebooku, obejrzeć trailer i przejść do marketu po pełną wersję gry, która jednak nie jest jeszcze obecnie dostępna. By zacząć przygodę i przejść do wyboru plansz, których znajdziemy piętnaście, wybieramy PLAY.

snap20100904_000534

Kto grał w Blow Up, gra może mu wydawać się znajoma. Tym razem jednak do zniszczenia konstrukcji i dostania się do celu (limonkowych prosiaków) używać będziemy kilka gatunków ptaków, które różnią się znacząco metodą oddziaływania na przeszkody.

snap20100904_000804

Jedne po wystrzeleniu z procy po dotknięciu ekranu przyspieszają…

snap20100904_000552

Inne ropryskują się, a raczej rozdzialają na trzy części zadając mniejsze obrażenia ale na szerszy obszar…

snap20100904_000826

W grze wykorzystamy jeszcze więcej różnych ptaków i niekiedy trzeba będzie się nagłowić, żeby odpowiednio każdego dziobatego użyć tak, by dobrać się do każdego z  przyczajonych prosiaków. A to ważne by żadnego nie pominąć, bo warunkiem przejścia do nastepnej planszy jest załatwienie ich wszystkich.

snap20100904_001103

Gramy na punkty ale oczywiście celem gry jest dobra zabawa, którą zapewnia, i od czasu do czasu wytężenie naszej mózgownicy. Jeżeli chodzi o szatę graficzną to prezentuje się ona bardzo dobrze, jeszcze lepsze jest z kolei udźwiękowienie. Pomimo fazy beta, podczas mojego półgodzinnego obcowania z aplikacją nie pojawił mi się żaden 'force close’ czy inny bug, co nie znaczy, że Wam też tak będzie dobrze chodzić. Na HTC Magic gra miewała niewielkie przycięcia gdy ptaki uderzały we wrogie struktury, jednak na nowszych i lepszych urządzeniach powinna działać dużo płynniej. Angry Birds ściągniecie z marketu

angrybirdsqr

lub stąd, jeśli nie macie Froyo na pokładzie, lub aplikacja nie wyświetla się Wam w Markecie.

Na koniec jeszcze gameplay, bo screen’y to za mało, żeby przedstawić grę w całej okazałości.

Miłego grania!

Sprawdź najnowsze wpisy