ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tom Cruise Top Gun Maverick 2022

Top Gun: Maverick zarobił już ponad miliard dolarów!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Od światowej premiery Top Gun: Maverick minęło już ponad pięć tygodni, ale wcale nie oznacza to, że film wciąż nie zarabia. Jak się niedawno okazało, sequel klasycznego akcyjniaka sprzed ponda 35 lat przebił magiczną barierę miliarda dolarów!

Tom Cruise może być dumny — Top Gun: Maverick największym sukcesem kasowym

Tom Cruise może być dumny — Top Gun: Maverick największym sukcesem kasowym

O tym, że Top Gun: Maverick jest najlepiej zarabiającym filmem w karierze aktorskiej Toma Cruise’a, wiemy nie od dzisiaj. Jednakże na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin okazało się, że produkcja sprzed miesiąca pobiła kolejny rekord. Sequel produkcji z 1986 roku zarobił już ponad miliard dolarów na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych film zanotował wpływy rzędu 521 milionów dolarów, natomiast w pozostałych krajach kwota przekroczyła 484 miliony dolarów.

Oznacza to, że Top Gun: Maverick stał się 49 filmem w historii kina, który zarobił ponad miliard dolarów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami hitowy akcyjniak w rankingu najlepiej zarabiających produkcji przeskoczył już Mrocznego Rycerza z 2008 roku. Trzy pozycje wyżej w zestawieniu znajdują się aktualnie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Hobbit: Niezwykła podróż oraz Zwierzogród. Dla uzupełnienia warto przytoczyć, że pierwszą trójkę nieprzerwanie od kilku lat tworzy Avatar, Avengers: Koniec gry i Titanic.

Co ciekawe cały 2022 roku owocuje w kasowe produkcje. Próg 500 milionów dolarów przekroczyło już pięć produkcji. Warto także zaznaczyć, że w kalendarzu premier najbardziej wyczekiwane debiuty wciąż przed nami. W tym roku na wielkim ekranie zobaczymy jeszcze Thor: Miłość i grom, Bullet Train, Avatar: Istota wody czy chociażby Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Każda z tych produkcji najprawdopodobniej znacząco przebije zarobki rzędu 500 milionów dolarów.

Aby podkreślić skalę dobrze zarabiających filmów w tym roku, warto przytoczyć, że w 2021 próg pół miliarda dolarów przekroczyło zaledwie siedem produkcji. W 2020 roku był to natomiast tylko jeden film. Jednakże w tym przypadku trzeba pamiętać o sytuacji pandemicznej, która znacząco wpłynęła na funkcjonowanie kin oraz całego przemysłu filmowego.

Źródło: Total Film

Sprawdź najnowsze wpisy