ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Titanic wraca do kin! Czeka nas zremasterowana wersja w 4K

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy po naszej planecie chodzi osoba, która chociaż raz nie oglądała Titanica. Film uznawany za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy romans w historii kina powróci na wielki ekran! Nastąpi to już w przyszłym roku.

Titanic w najwyższej jakości — to czeka nas w kinach

Titanic w najwyższej jakości — to czeka nas w kinach

Titanic swoją uroczystą premierę zaliczył pod koniec 1997 roku. Oznacza to, że nieuchronnie zbliżamy się w kierunku góry lodowej, jaką jest 25. rocznica powstania filmu. Na przestrzeni ostatnich lat przyzwyczailiśmy się do tego, że Hollywood jest bezlitosne. Jeśli tylko nadarzy się odpowiednia okazja, żeby spieniężyć nawet w teorii „martwe” produkcje, nie będziemy musieli na to czekać nawet sekundy. Podobnie będzie z filmem Titanic.

Zgodnie z raportami, które przygotował dobrze poinformowany portal Deadline, na Walentynki 2023 roku do kin trafi zremasterowana wersja kultowej produkcji. Co ciekawe w zależności od rynku film będzie wyświetlany na wielkim ekranie już od 10 lutego. „Nowy” Titanic przedstawi nam romantyczną historię Jacka i Rose w wersji 3D 4K HDR. Za dystrybucję filmu w Stanach Zjednoczonych będzie odpowiadać Paramount, natomiast na arenie międzynarodowej Disney.

Co ciekawe będzie to kolejna próba odświeżenia kultowego romansidła. W 2012 roku na rynku pojawiła się wersja 3D, która podbiła kinowe kasy. Nowa odsłona filmu powstała, aby upamiętnić setną rocznicę prawdziwej katastrofy statku na Oceanie Atlantyckim. Warto także zaznaczyć, że swego rodzaju zapowiedzią przed zremasterowanym Titanikiem będzie odświeżony Avatar, który trafi do kin we wrześniu tego roku. Przedstawienie klasycznego dzieła Jamesa Camerona w nowej odsłonie ma podgrzać apetyty widzów przed seansem sequelu — Avatar: Istota wody, który zadebiutuje w grudniu.

Powracając jeszcze do Titanica, należy zaznaczyć, że odświeżeniu ulegnie tylko i wyłącznie warstwa audiowizualna. Nie będzie więc to w żaden sposób remake zasłużonego romansidła, a tylko i wyłącznie remaster. Oficjalnej zapowiedzi filmu powinniśmy spodziewać się na dniach.

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy