ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Thor love and thunder trailer

Najciekawsze premiery kinowe w lipcu – Thor: Miłość i grom oraz wiele więcej

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Premiery kinowe zawsze wzbudzają emocje. W związku z tym, że już za kilka dni przywita nas siódmy miesiąc tego roku, warto rzucić okiem na najciekawsze debiuty filmowe. W lipcu na wielkim ekranie zobaczymy zarówno najnowsze produkcje od Marvela jak i DC.

Premiery kinowe lipiec 2022

Premiery kinowe lipiec 2022

Czerwiec powoli zbliża się do końca. W tym miesiącu w kinach zadebiutowało wiele dobrze zapowiadających się produkcji. Poza Jurassic World: Dominion mogliśmy zobaczyć, chociażby nową animację Disneya i Pixara zatytułowaną Buzz Astral. W przypadku pierwszego filmu na pewno nie możemy mówić o rozczarowaniu, ale także daleko nam od zachwytu. Podobnie sprawa ma się w przypadku animacji stanowiącej spin-off popularnego Toy Story.

Warto zaznaczyć, że przed nami jeszcze jedna głośna czerwcowa premiera. Mowa tu o filmie Elvis, który jak sam tytuł wskazuje, będzie biografią króla rock’and’rolla. Do polskich kin produkcja trafi już za dwa dni (tj. 24 czerwca). Niemniej nasz wzrok już teraz kieruje się na następny miesiąc. Oto najciekawsze premiery kinowe lipca!

Thor: Miłość i grom (8 lipca)

Nowy miesiąc zaczynamy z wysokiego C. Już 8 lipca swój debiut zaliczy najnowsza produkcja od Marvela, czyli Thor: Miłość i grom. Dużo wskazuje na to, że film może przebić dokonania ostatniego tytułu wchodzącego w skład MCU, czyli majowego Doktor Strange w multiwersum obłędu. Tym razem będziemy świadkami kolejnej opowieści o Thorze, czyli Bogu Piorunów.

Miłość i grom to kontynuacja Thora z 2011, Mrocznego świata z 2013 oraz Ragnaroka z 2017 roku. Tym razem tytułowy superbohater będzie musiał zmierzyć się z Gorrem znanym też jako Rzeźnik Bóstw. W Thora po raz kolejny wcieli się oczywiście Chris Hemsworth. Poza australijskim aktorem na wielkim ekranie zobaczymy jeszcze Christiana Bale’a, Tesse Thompson, Russella Crowe’a czy Natalie Portman. Misję wyreżyserowania filmu dostał Taika Waititi, który w przeszłości pracował przy Ragnaroku oraz Oscarowym Jojo Rabbit.

Ennio (6 lipca)

Dwa dni wcześniej niż Miłość i grom do polskich kin trafi biografia legendarnego kompozytora — Ennio Morricone. Jest to raczej pozycja dla wszystkich miłośników kinematografii, których żywo interesują kulisy powstawania filmów. W dokumencie poświęconym zmarłemu przed dwoma laty artyście będziemy mogli zapoznać się nie tylko z jego dorobkiem, ale także opiniami środowiska.

W filmie zobaczymy Quentina Tarantino, Clinta Eastwooda czy też Hansa Zimmera. Sam Ennio Morricone w trakcie swojej niezwykle owocnej kariery pracował przy ponad 500 produkcjach. Włoch był wielokrotnie nominowany do Oscarów, a dwukrotnie udało mu się zdobyć prestiżową statuetkę. Po raz pierwszy w 2007 roku za całokształt kariery, a dziewięć lat później za skomponowanie muzyki do Nienawistnej ósemki.

Powodzenia, Leo Grande (15 lipca)

Brytyjski komediodramat z Emmą Thompson w roli głównej? Co może pójść nie tak! Powodzenia, Leo Grande to opowieść o podstarzałej kobiecie, która po stracie męża decyduje się przeżyć przygodę swojego życia. Po filmie może spodziewać się sporej dawki humoru oraz także cennej lekcji wychowawczej.

Poza dwukrotną laureatką Oscara na wielkim ekranie zobaczymy, chociażby Daryal McCormacka znanego z kultowego już serialu Peaky Blinders. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Sophie Hyde, dla której będzie to dziewiąta produkcja w karierze.

Na chwilę, na zawsze (15 lipca)

W połowie miesiąca do kin trafi polski romans z Pawłem Domagałą w roli głównej. Co ciekawe 38-latek napisał także scenariusz do Na chwilę, na zawsze. Poza gwiazdą Wkręconych w obsadzie filmu znaleźli się tacy aktorzy i aktorki jak Martyna Byczkowska, Kina Preis, Tomasz Włosok oraz Olaf Lubaszenko.

Wyreżyserowaniem romansu zajął się Piotr Trzaskalski. Urodzony w Łodzi reżyser za swoje największe dokonania może uznać, chociażby Mój rower z 2011 roku oraz także Edi sprzed równo dwudziestu lat. Dużo wskazuje na to, że Na chwilę, na zawsze może stać się całkiem dużym sukcesem.

DC Liga Super-Pets (28 lipca)

Lipiec zaczynamy filmem od Marvela, więc świetną klamrą będzie zakończenie go produkcją od DC. Tym razem raczej nie będzie to hit na miarę marcowego Batmana, ale wciąż jest to tytuł ze stajni DC Comics. Liga Super-Pets to animacja, w której będziemy mogli poznać bliżej psa wabiącego się Krypto — najlepszego przyjaciela Supermana.

Liga Super-Pets to film zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych sympatyków uniwersum DC. W oryginalnej ścieżce dźwiękowej swojego głosu użyczyły takie gwiazdy Hollywood jak Dwayne Johnson czy Kevin Hart. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada natomiast Jared Stern, który ma niezwykle bogate doświadczenie w produkcji komedii. W CV Amerykanina znajdziemy Stażystów, Straż sąsiedzką oraz Pana Popper i jego pingwiny.

Sprawdź najnowsze wpisy