ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Film Gran Turismo? Premiera już w przyszłym roku

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Temat powstania filmu na podstawie serii gier Gran Turismo krążył po internecie od wielu miesięcy. W tym czasie sieć zalała lawina plotek oraz różnego rodzaju mniej lub bardziej potwierdzonych doniesień. Jednakże dziś w końcu doczekaliśmy się pierwszych konkretów dotyczących całej produkcji.

Gran Turismo na wielkim ekranie? Coraz większe szansa na powstanie filmu

Gran Turismo na wielkim ekranie? Coraz większe szansa na powstanie filmu

Temat przenoszenia gier do świata filmu czy seriali to temat na bardzo szeroką pracę naukową. Chyba każdy z nas zna, chociażby takie produkcje jak Wiedźmin, Far Cry czy Moratl Kombat. Wszystkie te serie gier swego czasu trafiły na mniejsze i większe ekrany. Zazwyczaj jednak taki zabieg spotyka się z mieszanymi lub bardzo słabymi recenzjami ze strony graczy. Już wkrótce cierpliwość fanów wirtualnej rozrywki zostanie wystawiona na próbę po raz kolejny.

Tym razem za całym przedsięwzięciem stoi Sony, które od dłuższego czasu chce stworzyć film na podstawie cyklu Gran Turismo. Seria gier wyścigowych sięga 1997 roku. Na przestrzeni ostatnich 25 lat Sony wypuściło na rynek aż dwanaście tytułów stworzonych przez kultowe studio Polyphony Digital. Teraz przyszła jednak pora na przebranżowienie serii i stworzenie pełnometrażowego filmu.

Za dystrybucje odpowiadać będzie niezwykle doświadczone Columbia Pictures. Scenariusz do filmu Gran Turismo napisał Jason Hall, który w przeszłości pracował przy takich produkcjach jak Snajper, Paranoja czy Amerykańskie ciacho. Za reżyserię odpowiada natomiast Neill Blomkamp znany z Dystrykt 9, Elizjum oraz Chappie. Wstępną datą premiery filmu w kinach jest 11 sierpnia 2023 roku.

Fabuła Gran Turismo ma opierać się o prawdziwą historię gracza tytułowej produkcji, który stanął przed szansą zostania profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Co ciekawe jest to kolejny tytuł stworzony przez Sony, który dostanie swoją ekranizację. Wcześniej podobną drogę co Gran Turismo przebył Twisted Metal czy Uncharted. Dodatkowo w produkcji są seriale The Last of Us, Horizon i God of War. Film pełnometrażowy ma za to otrzymać Ghost of Tsushima.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy