ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Deadpool

Deadpool pozostanie sobą — Marvel wspiera twórców trzeciej odsłony serii

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

W połowie marca informowaliśmy Was o tym, że wyczekiwana trzecia odsłona serii Deadpool jest w fazie powstawania. Jak się niedawno okazało, mimo wielu obaw fanów jeden z najpopularniejszych superbohaterów nie straci ani na wulgarności, ani na sprośności. Twórcy filmu są bowiem wspierani przez Marvela, który nadzoruje ich prace.

Głośny, chamski i nieokrzesany — Deadpool pozostanie Deadpoolem

Głośny, chamski i nieokrzesany — Deadpool pozostanie Deadpoolem

Pierwszy film z serii opowiadającej o Wadzie Wilsonie zadebiutował w 2016 roku. Produkcja ta z miejsca stała się hitem a Ryan Reynolds, czyli odtwórca tytułowej roli trafił na usta wszystkich miłośników kina superbohaterskiego. Po ogromnym sukcesie „jedynki” twórcy szybko zdecydowali się na nakręcenie sequelu, który został wydany dwa lata później. Sequel spotkał się z równie pozytywnymi recenzjami.

Na taki odbiór obu produkcji wpłynęło wiele czynników. Serca widzów podbiła nie tylko fabuła, wartka akcja czy praca reżysera. Przede wszystkim było to jednak nowatorskie podejście do kręcenia filmów o superbohaterach. Deadpool to postać, która niejednokrotnie burzyła czwartą ścianę, zwracając się w bezpośredni sposób do widza. Oczywiście na odbiór Wade’a Wilsona wpłynął także jego sposób bycia. Sprośne żarty, abstrakcyjne zachowania czy też chamskie docinki to w zasadzie wizytówka ekscentrycznego superbohatera.

Taki zestaw cech sprawił, że fani Marvela do swojej dyspozycji dostali swego rodzaju odskocznię od poważnych produkcji, w których głównym wątkiem fabularnym jest ratowanie świata. Deadpool oferuje nam bowiem świetną rozrywkę, która jest niezwykle wciągająca oraz jednocześnie niezobowiązująca. Nic więc dziwnego, że po czterech latach posuchy twórcy serii zdecydowali się na nakręcenie trzeciej odsłony hitowego cyklu.

W tym miejscu pojawia się jednak pewien mały problem. Pierwszy Deadpool oraz jego sequel powstały za pośrednictwem wytwórni 20th Century Fox, które wówczas posiadało prawa do kilku postaci z uniwersum Marvela (X-Men czy Fantastyczna Czwórka) W związku z tym, że w 2019 roku wytwórnia została przejęta przez Disneya wszystkie produkcje spod szyldu MCU trafiły pod wspólny dach. Taki splot wydarzeń sprawił, że najbardziej zagorzali fani Deadpoola zaczęli martwić się o jego przyszłość. Ma to związek z kategorią wiekową, którą najczęściej stosuje Disney. Produkcja sprzed sześciu lat oraz jej kontynuacja przyzwyczaiły nas do jednej z najwyższych kategorii, czyli R. Jak się jednak okazuje, obawy widzów są absolutnie niepotrzebne.

Scenarzyści uspokajają przerażonych fanów Deadpoola

Głośny, chamski i nieokrzesany — Deadpool pozostanie Deadpoolem

Rhett Reese i Paul Wernick, którzy wspólnie napisali scenariusze do Deadpoola oraz Deadpoola 2 udzielili ostatnio obszernego wywiadu. Jedno z pytań dotyczyło powstania trzeciej odsłony serii, w którą są zaangażowani oraz jej kontrowersyjnej kategorii wiekowej. Mężczyźni oznajmili, że nowa wytwórnia wspiera ich w działaniach dotyczących… wulgarności głównego bohatera!

Deadpool będzie Deadpoolem. Nie martwcie się o to! Oni [Disney] bardzo nas w tym wspierają. Teraz kiedy przesadzimy z jakimś żartem, usłyszymy „może byście to zmienili?”, ale mimo wszystko uważam, że bardzo nas wspierają. Widzieli nasze poprzednie sukcesy, więc będą chcieli je powtórzyć z jeszcze większym rozmachem. Mam nadzieję, że to partnerstwo skończy się czymś wielkim. Czuję ich wsparcie i jest to świetne uczucie.

Paul Wernick

Czujemy dreszczyk emocji. Znów jesteśmy razem i mamy za sobą całe uniwersum Marvela — nowych złoczyńców, bohaterów i całą resztę. W całej tej sytuacji znajdujemy radość i żyłę złota.

Rhett Reese

Niestety scenarzyści nie zdradzili żadnych szczegółów dotyczących fabuły czy też obsady aktorskiej Deadpoola 3. Na ten moment wiemy jedynie, że w tytułowego superbohatera ponownie wcieli się Ryan Reynolds, a za kamerą najprawdopodobniej stanie Shawn Levy. Co ciekawe aktor i reżyser współpracowali ze sobą przy okazji filmów Free Guy (2021) oraz Projekt Adam (2022). Dodatkowo w obsadzie powinniśmy zobaczyć Leslie Uggams, która wciela się w niewidomą Al.

Film do kin może trafić już w 2023 roku, jednak na potwierdzenie tej daty musimy jeszcze trochę poczekać. Deadpool z 2016 roku błyskawicznie stał się hitem oraz jedną z najlepiej ocenianych produkcji opowiadających o superbohaterach. W międzynarodowym serwisie IMDb film został oceniony przez internautów na notę 8.0 w skali 1-10 (milion głosów). Sequel z 2018 roku spotkał się z równie ciepłym przyjęciem. W tym przypadku ocena wynosi 7.7 na ponad 550 tysięcy głosów. Wszystko wskazuje więc na to, że premiera Deadpoola 3 z miejsca spełni oczekiwania finansowe Disneya oraz Marvela.

Źródło: Den of Geek

    Sprawdź najnowsze wpisy