ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
beetlejuice michael keaton film

Johnny Depp zagra w filmie Sok z żuka 2?

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Filmy

To oczywiście na razie nigdzie niepotwierdzona informacja, ale pewne poszlaki wskazują, że Johnny Depp może wystąpić w sequelu filmu „Sok z żuka”.

O czym opowiada Sok z żuka?

sok z zuka film 1988

„Sok z żuka”, bądź jak kto woli Beetlejuice, to film w reżyserii Tima Burtona, który swoją premierę miał w 1988 roku. W rolach głównych wystąpili Alec Baldwin, Geena Davis, Winona Ryder oraz Michael Keaton jako tytułowy Beetlejuice. Film opowiadał historię młodej pary, która zginęła w nieszczęśliwym wypadku, jednak po śmierci pozostali, jako duchy, w swoim domu i musieli przyglądać się temu jak wprowadza się do niego inna rodzina. By wystraszyć nowych lokatorów dwójka bohaterów postanowiła skorzystać z pomocy Beetlejuice’a.

„Sok z żuka” stał się nieoczekiwanym sukcesem kasowym. Przy budżecie wynoszącym 15 mln dol. zarobił on ponad 74 mln dol. Sukces ten zapoczątkował wielką karierę Tima Burtona, który następnie został zatrudniony jako reżyser „Batmana”, w którym to również obsadził Michaela Keatona.

Powstaje Sok z żuka 2. Czy Johnny Depp pojawi się w obsadzie?

beetlejuice film

Jakiś czas temu informowaliśmy, że ponad 30 lat od premiery pierwszej części Hollywood zdecydowało się dać zielone światło do produkcji sequela. Osobiście, jak zawsze w przypadku sequeli, które dzielą dekady, mam wiele obaw, tym bardziej, że atmosfera filmu „Sok z żuka” wiele zawdzięcza stylistyce i technologii końca lat 80. Obawiam się, że w XXI wieku może on stracić swoją magię. Ale poczekamy zobaczymy. W każdym razie Tim Burton ma ponownie reżyserować, a w rolach głównych powrócą Michael Keaton oraz Winona Ryder (Aleca Baldwina się raczej nie spodziewam). Natomiast ciekawostką jest fakt, że w jednej z ról ma zagaić także Johnny Depp! Podczas wyszukiwania hasła „Beetlejuice 2” w Google pojawia się wynik wskazujący na to, że w obsadzie znajduje się rzeczywiście Johnny Depp.

sok z zuka 2 google johnny depp

Na ten moment nie jest wiadomym, czy to błąd, celowe działanie jakiegoś fana Deppa w konkteście procesu Johnny Depp-Amber Heard czy zwykła plotka. Tym niemniej Johnny Depp w filmie „Sok z żuka 2” nie jest niczym niemożliwym. Od czasu „Edwarda Nożycorękiego” aktor dość często pracował z Timem Burtonem i jak każdy wie obaj panowie mają szczególną relację. Depp zresztą jak ulał pasuje do tego świata, chociażby jako jedna z dziwnych postaci z zaświatów, albo chociaż użyczając głosu jakiejś kreaturze. Zapewne gdyby wcześniej poznał się z Burtonem to zagrałby i w pierwszej części. A że w trakcie procesu Depp-Heard aktor zdołał przywrócić sympatię fanów i to ze wzmożoną siłą to zapewne Hollywood patrzy na niego bardziej przychylnym okiem niż to miało miejsce w ostatnich latach.

Sok z żuka 2 – kiedy premiera filmu?

Data premiery filmu „Sok z żuka” jest oczywiście jeszcze nieznana. Nie zaczęły się nawet zdjęcia do filmu. Te mają wystartować ponoć tego lata, ale nikt nie potwierdził oficjalnie tej informacji. Jeśli jednak miałyby się odbyć tego lata, to jest szansa na premierę w przyszłym roku, albo na przełomie 2023/2024 roku. W obsadzie mają też znaleźć się m.in. Will Arnett oraz David Harbour.  

Sprawdź najnowsze wpisy