ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tom Cruise może być dumny – Top Gun: Maverick z najlepszym finansowym otwarciem w jego karierze

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Nie oszukujmy się — to, że Top Gun: Maverick stanie się finansowym hitem wiedzieliśmy jeszcze przed premierą. Jak się jednak okazało, wynik otwarcia przebił oczekiwania nas wszystkich. Dodatkowo film jako film broni się na tyle dobrze, że całą produkcję można śmiało nazwać jednym z największych hitów 2022 roku.

Top Gun: Maverick zarobił ogromne pieniądze na samym wstępie

Top Gun: Maverick zarobił ogromne pieniądze na samym wstępie

Top Gun: Maverick w kinach zadebiutował w piątek (tj. 27 maja). Już pierwszego dnia sequel produkcji z 1986 roku w samych Stanach Zjednoczonych zarobił ponad 50 milionów dolarów. Jak się dzisiaj okazało sobota i niedziela wcale nie były gorsze i wszystko wskazuje na to, że pierwszy weekend wyświetlania filmu zakończy się z wynikiem ponad 150 milionów dolarów. Jeśli zastanawiacie się, czy podana kwota jest duża w porównaniu do innych akcyjniaków, wystarczy powiedzieć, że jest to najlepszy wynik w całej karierze Toma Cruise’a.

Żeby podbić skalę tego wydarzenia, warto wspomnieć, że 59-latek występował, chociażby w głośnej serii Mission: Impossible. Jest to także pierwszy film Toma Cruise’a, który w weekend otwarcia przebił wynik 100 milionów dolarów. Na tak ogromny sukces finansowy Top Gun: Maverick składa się wiele czynników. Produkcja była bardzo dobrze reklamowana, ale dużo dały jej także placówki, w których jest wyświetlana. Sequel Top Guna trafił bowiem do aż 4700 kin w Stanach Zjednoczonych.

Dodatkowo Maverick radzi sobie świetnie także poza granicami USA. Film wyeksportowano łącznie na aż 62 rynki. W dzień otwarcia raport zakończył się na kwocie 124 miliony dolarów, natomiast szacuje się, że na koniec niedzieli wzrośnie ona do 248 milionów dolarów. Warto także wspomnieć, że Top Gun: Maverick nie jest puszczany w Rosji oraz Chinach, więc krajach, w których łącznie żyje około półtora miliarda ludzi.

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono także ankiety, z których wynika, że na seans Mavericka najczęściej wybierali się widzowie powyżej 25 roku życia. Łącznie aż 18% z odbiorców filmu ukończyło 55 lat!

Źródło: The Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy