ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Indiana Jones powraca! Oto pierwsze zdjęcie Harrisona Forda z nowego filmu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Wszyscy fani klasycznych produkcji mają dzisiaj nie lada powody do świętowania. Długo wyczekiwany film Indiana Jones 5 powstał i już niedługo trafi do kin. W tytułowej roli ponownie zobaczymy niezawodnego Harrisona Forda.

Indiana Jones 5 z pierwszym zdjęciem z planu! Premiera tuż za rogiem

Indiana Jones 5 z pierwszym zdjęciem z planu! Premiera tuż za rogiem

Podczas trwającego jeszcze wydarzenia Star Wars Celebration dowiedzieliśmy się także kilku rzeczy spoza uniwersum Gwiezdnych Wojen. Swój panel podczas imprezy dostali przedstawiciele Lucasfilm, którzy oficjalnie przedstawili nowe informacje na temat premiery filmu Indiana Jones 5. Produkcja jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat w szczególności wśród wszystkich sympatyków kina akcji oraz klasycznych serii.

Tak więc piąta odsłona kultowego cyklu zadebiutuje już w 2023 roku. Niestety nie poznaliśmy dokładniejszej daty premiery filmu. Niemniej jest to i tak naprawdę budująca wiadomość, ponieważ ostatni Indiana Jones, czyli Królestwo Kryształowej Czaszki swój debiut zaliczył w 2008 roku. Trzy poprzednie odsłony serii są jeszcze starsze, ponieważ pochodzą z lat 1981, 1984 oraz 1989. Poniżej możecie znaleźć pierwsze zdjęcie z planu, na którym widzimy Harrisona Forda, który powróci w roli tytułowego archeologa 42 lata od debiutu tej postaci.

Nowy Indiana Jones nie posiada jeszcze oficjalnego tytułu, ale wiemy już, że za jego reżyserią stoi James Mangold, który także współtworzył scenariusz do filmu. W obsadzie poza naturalnie Harrisonem Fordem znajdziemy sporo znanych nazwisk. Angaż przy nadchodzącej produkcji zyskali: Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Phoebe Waller-Bridge, Shaunette Renée Wilson czy też Antonio Banderas.

Co ciekawe podczas zapowiadania nowej odsłony kultowej serii na scenę wyszedł sam Harrison Ford. Amerykański aktor przy okazji osobiście złożył życzenia urodzinowe Johnowi Williamsowi, który skomponował słynną już ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu (także czołówkę). Czterokrotny zdobywca Oscara w lutym obchodził swoje 90 urodziny.

To ogromny zaszczyt być tutaj i mieć możliwość złożenia życzeń Johnowi. Jego muzyka podąża za mną przez całe życie.

Harrison Ford

Źródło: The Hollywood Reporter & Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy